چاراویماق

محمدجواد شمسی پور ازبری، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چاراویماق گزارشی از فعالیت یکساله در سال 1401 این اداره را در روز های پایانی سال ارائه نمودند.
متن خبر

به گزارش پایگاه رسمی چاراویماق :

بسمه تعالی
ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت هنرمندان عزیز، پیشاپیش فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت را خدمت شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می نمایم. امیدوارم سالی پربار و پر برکت همراه با صحت و سلامتی برای شما و خانواده محترمتان باشد. در سال ۱۴۰۱ نقاط ضعف و قوت زیادی داشتیم ولی بحمدلله توانستیم قدمی هرچند کوچک در عرصه فرهنگ و هنر شهرستان برداریم.
تمرکز ما از روز اول خدمت در شهرستان، کیفی سازی برنامه های فرهنگی هنری بوده و است و تمام تلاش خود را در این راه انجام دادیم. اقدامات مهم و قابل توجهی در یکسال گذشته انجام گرفت که بیشتر آنها برای اولین بار در سطح شهرستان بود:

۱. برگزاری طرح آموزش رایگان هنر همزمان با سراسر کشور بود که حدود ۱۲ دوره کلاس از تابستان آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد.
۲. ساخت فیلم کوتاه (قصیده گراز) که برای اولین بار در شهرستان ساخته شد و چند فیلم کوتاه صد ثانیه ای که توسط هنرمندان در شهرستان ساخته و به جشنواره ها فرستاده شد.
۳. برگزاری جشن در اعیاد و میلاد اهل بیت علیهم السلام ( حدود ۱۰ برنامه در مناسبتهای و اعیاد جشن و جنگ شادی برگزار شد که برای اولین بار بود)
۴. اهدای گوشت به محرومین توسط شبکه کانون های فرهنگی هنری مساجد که در دو نوبت انجام شد و حدود ۵۰۰ بسته گوشت گرم دو کیلویی اهدایی برنامه تلویزیونی سمت خدا و موسسه خیریه حضرت خدیجه س بود و در بین اقشار ضعیف شهرستان توزیع گردید.
۵. برگزاری عصر شعر فاطمی و نشست های انجمن ادبی سرای قلم که به صورت مناسبتی برگزار گردید.
۶. راه اندازی گروه سرود معراج برای اولین بار که ۲۰ نفر از دانش آموزان در آن گروه عضویت داشته و تاکنون چهار مرحله اجرا به صورت مناسبتی انجام داده و حتی لباس فرم نیز توسط یک خیر به این عزیزان اهدا شده است.
۷. برگزاری نمایشگاه کتاب با همکاری اداره کتابخانه های عمومی.
۸. برگزاری نمایشگاه عکس در دو مناسبت.
۹. اهدای کتاب به اقشار مختلف مردم که در طول سال انجام می گیرد.
۱۰. فضاسازی در مناسبت های مهم ملی و مذهبی که در طول سال انجام می شود.
۱۱. فعالیت های فضای مجازی و ایجاد ۱۰ گروه برای هنرمندان مرتبط با اداره و ادارات و …
۱۲. ثبت همه فعالان رسانه ای در سامانه جامع رسانه های کشور و دریافت مجوز اولین پایگاه خبری تحلیلی شهرستان چاراویماق.
۱۳. اجرای سه نمایش مجوزدار (شب مهمونی، رویای صادقانه، حالت چطوره مش رحیم؟) در سالن آمفی تئاتر شهرستان و اقدامات اولیه برای دریافت مجوز چهار نمایش دیگر و ثبت اولین گروه تئاتر شهرستان چاراویماق
۱۴. تشکیل پرونده هنرمندان و ثبت در صندوق اعتباری هنر برای دریافت هنرکارت.
۱۵. ساماندهی دو گروه تعزیه خوانی شهرستان چاراویماق با سابقه ۲۰ ساله که اقدامات برای ثبت در انجمن تعزیه ایرانیان انجام و سپس دریافت هنرکارت برای هنرمندان شبیه خوانی انجام خواهد شد.
۱۶. اجرای چند مرحله موسیقی زنده به صورت مناسبتی با همکاری گروه موسیقی مضراب شور و آموزشگاه باربد در شهرستان و اقدامات اولیه برای برگزاری جنگ شادی و کنسرت کارگاهی در شهرستان چاراویماق.
۱۷. برگزاری کارگاه آموزش و تست بازیگری تئاتر با همکاری گروه تئاتر توسط استاد عباسعلیزاده و اقدامات برای برگزاری دوره کامل آموزش بازیگری تئاتر توسط این استاد برجسته در سال جدید.
و سایر اقدامات که به فضل الهی و حمایت همه جانبه شما مردم عزیز به ویژه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه انجام شد.
ان شاالله مورد قبول حضرت باری تعالی قرار بگیرد.
محمدجواد شمسی پور ازبری
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چاراویماق

پایان اطلاعات خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت بهره مندی از تمامی امکانات و اطلاع از جدیدترین اخبار، نرم افزار چاراویماق را دانلود و نصب نمایید