چاراویماق

فرماندار چاراویماق گفت: سیل چند روز اخیر ۴۱۱ میلیارد ریال به بخش دامداری، کشاورزی و منازل و راه های روستایی این شهرستان خسارت زد.
متن خبر

به گزارش پایگاه رسمی چاراویماق :

صابر تقویمی  در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان افزود: سیل ۴۰۰ میلیارد ریال به بخش دامداری و کشاورزی و ۱۱ میلیارد ریال به منازل مسکونی و راه روستایی شهرستان خسارت وارد کرد.
وی اضافه کرد: تخریب منابع طبیعی و تصرف مسیل ها عمده ترین دلیل افزایش خسارات ناشی از سیل در روزهای اخیر بوده است.
وی از دستگاه های امدادی و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران به دلیل سرعت عمل مناسب قدردانی کرد و افزود: با آگاهسازی و اطلاع رسانی به موقع و همچنین توجیه مردم در خصوص عدم تجاوز به حریم رودخانه ها می توان با بسیاری از مشکلات ناشی از سیل مقابله کرد.
وی از صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان خواست تا با فراهم کردن زمینه حضور سریع و به موقع کارشناسان، نسبت به پرداخت خسارات وارد شده اقدام کنند.
بارش شدید باران و تگرگ در روستا‌های دبردان اولیا، دبردان سفلی و روستای یانبلاغی شهرستان چاراویماق در چند روز گذشته موجب جاری شدن سیل و خسارات به باغات و خانه های مسکونی در برخی روستا‌های این شهرستان شده است.
فرماندار چاراویماق همچنین در جلسه سلامت و امنیت غذایی شهرستان وضعیت آب شرب شهری قره آغاج مرکز این شهرستان را مطلوب دانست و افزود: طبق گزارش واصله از شبکه بهداشت و درمان و بازرسی های انجام شده، هیچ گونه آلودگی میکروبی در وضعیت آب شرب شهری مشاهده نشده است.
تقویمی همچنین از نامناسب بودن وضعیت برخی مخازن آب های روستایی شهرستان انتقاد کرد.
در این جلسه بر ساماندهی دفع فاضلاب قره آغاج از سوی آب و فضلاب شهری، حفاظت از محیط زیست و شهرداری تاکید شد.

پایان اطلاعات خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت بهره مندی از تمامی امکانات نرم افزار چاراویماق را دانلود و نصب نمایید