چاراویماق

سرپرست شیلات استان آذربایجان شرقی و دبیر منطقه یک آبزی پروری کشور نسبت به خطر ورود ماهی قرمز به آب های آزاد هشدار داد.
متن خبر

به گزارش پایگاه رسمی چاراویماق :

به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، جواد گوزلی امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به خطرات ناشی از رهاسازی ماهی قرمز در آب های آزاد و رودخانه ها  اظهار کرد: رهاسازی ماهی قرمز گونه غیربومی ایران و رهاسازی آن در رودخانه‌ها، تالاب‌ها، دریاچه‌ها، دریاها و مخازن سدها به تنوع زیستی وگونه های بومی آسیب می‌زند.

وی افزود: مردم عزیز استان می توانند بعد از عید نوروز، ماهیان قرمز را جهت نگهداری به آکواریوم ها و حوضچه های پارک ها منتقل کنند.

گوزلی با بیان اینکه ماهی قرمز، قدرت تحمل شرایط سخت آبهای آزاد را دارد، تصریح کرد: ماهی قرمز قدرت تکثیر بسیاربالا و تولیدمثل جنسی و غیرجنسی دارد و حتی در آب آلوده هم می‌تواند زادآوری کند.

سرپرست شیلات استان آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در خصوص عدم رهاسازی ماهیان قرمز در آب های آزاد، گفت: در شرایط کنونی که خرید و فروش ماهی قرمز هر ساله در روزهای نزدیک به سال نو رواج پیدا می‌کند، از هموطنان خواهش می‌کنیم که از رهاسازی این گونه غیربومی در محیط‌های طبیعی و آبهای آزاد خودداری کنند.

پایان پیام/


پایان اطلاعات خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرستان چاراویماق یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی می باشد که اطلاعات بیشتر در مورد شهرستان چاراویماق در صفحه درباره ما می باشد که جهت ارتباط با ما میتوانید به صفحه تماس با ما مراجعه بفرمایید.

جهت بهره مندی از تمامی امکانات و اطلاع از جدیدترین اخبار، نرم افزار چاراویماق را دانلود و نصب نمایید