چاراویماق

امسال ۲۷ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در قالب ۱۱ طرح در استان محقق شده و این در حالی است که میانگین سرمایه‌گذاری خارجی در سه سال اخیر، سالانه ۱۲ میلیون دلار بوده است.
متن خبر

به گزارش پایگاه رسمی چاراویماق :

به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، آخرین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال ۱۴۰۱  امروز (چهارشنبه) به ریاست استاندار آذربایجان شرقی و با دستور کار ارائه گزارش عملکرد مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، روند اجرای مصوبات سفر استانی در حوزه تامین آب و بررسی مصوبات کارگروه امور زیربنایی، توسعه شهری و روستایی، آمایش سرزمین و محیط زیست استان تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا گزارشی از عملکرد مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان توسط بهروزی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی ارائه شد که براساس آن امسال ۲۷ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در قالب ۱۱ طرح در استان محقق شده و این در حالی است که میانگین سرمایه‌گذاری خارجی در سه سال اخیر، سالانه ۱۲ میلیون دلار بوده است.

در ادامه، یوسف غفارزاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گزارشی از روند اجرای ۱۴ طرح مصوب سفر استانی رئیس جمهور در حوزه تامین آب ارائه کرد که حاکی از تخصیص ۶۶ درصدی اعتبارات این طرح‌ها در سال جاری بود.

ارائه گزارش سامان‌دهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی استان دستور بعدی این جلسه بود؛ براساس این گزارش حدود ۱۰ درصد از جمعیت آذربایجان شرقی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی ۱۰ شهر استان سکونت دارند که برای سامان‌دهی این مناطق، ۷۵ پروژه با اعتبار ۸۳۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

بررسی و تصویب ۱۴ مورد از مصوبات کارگروه امور زیربنایی، توسعه شهری و روستایی، آمایش سرزمین و محیط زیست استان دستور پایانی این جلسه بود که ازجمله این مصوبات می‌توان به الحاق برخی اراضی به محدوده شهرهای آذرشهر و گوگان برای اجرای پروژه‌های مسکن، ایجاد وحدت رویه در بررسی پروژه‌های سرمایه‌گذاری و ۱۱ مورد تعیین کاربری برای ایجاد واحدهای تولیدی بخش کشاورزی اشاره کرد.

استاندار آذربایجان شرقی در جریان بررسی این مصوبات از شرکت شهرک‌‌های صنعتی استان خواست تا گزارش کامل و جامعی از اراضی موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان و میزان برخورداری آنها از خدمات زیربنایی نظیر آب، برق و گاز را تهیه کند.

عابدین خرّم همچنین بر اهمیت حفظ کاربری اراضی تاکید کرد و گفت: نسبت به تغییر کاربری اراضی ملی بویژه در اطراف شهر تبریز حساسیت جدی داریم و کارگروه زیربنایی استان باید با دقت این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

پایان پیام/


پایان اطلاعات خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت بهره مندی از تمامی امکانات و اطلاع از جدیدترین اخبار، نرم افزار چاراویماق را دانلود و نصب نمایید