صفحه اصلی / اخبار داغ / زمان آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم در بورس اعلام شد + جزئیات خرید و فروش

زمان آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم در بورس اعلام شد + جزئیات خرید و فروش

در این مطلب از کولاک نیوز ، توضیحاتی درباره زمان آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم در بورس و همچنین جزئیات خرید و فروش آن خواهیم داشت! با ما همراه باشید. بعد از عرضه سهام بانکی ‌ها و بیمه ‌ای‌ ها در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ شمسی و در قالب صندوق‌ های قابل معامله دولتی (ETF)،  دومین مرحله از عرضه این صندوق‌ با سهام پالایشی ‌ها در نخستین روزهای شهریور ماه انجام و تعداد قابل توجهی از افراد در این پذیره‌نویسی مشارکت کردند.

زمان آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم در بورس اعلام شد + جزئیات خرید و فروش

زمان بازگشایی نماد صندوق پالایشی یکم و معاملات آن در بازار در میان سرمایه ‌گذاران با ابهاماتی همراه است که در این زمینه راضیه صباغیان ، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس  اعلام کرد: مطابق مقررات، یک ماه بعد از پایان پذیره‌ نویسی امکان معامله برای صندوق‌های ETF فراهم می ‌شود.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مطابق مقررات، یک ماه بعد از پایان پذیره‌نویسی باید امکان معامله برای صندوق ‌های ETF فراهم شود، به همین دلیل به نظر می‌رسد از ابتدای آبان‌ماه شاهد بازگشایی نماد صندوق پالایشی یکم و انجام معاملات آن در بورس خواهیم بود. با توجه به اینکه پذیره ‌نویسی صندوق پالایشی یکم تا ۳۰ شهریور ماه ادامه داشت؛ بنابراین باید از اوایل آبان ماه امکان معامله برای این صندوق فراهم شود.

اکنون منتظر هستیم تا اقدام‌های لازم جهت نقل و انتقال‌ سهام پالایشی ‌ها از سوی دولت به نام صندوق انجام و اطلاعات سرمایه ‌گذاران در سپرده‌ گذاری به روز شود تا از این طریق، این صندوق قابلیت بازگشایی نماد و مجوز فعالیت را پیدا کند.

راضیه صباغیان ، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس با اشاره به تعداد افراد شرکت‌ کننده در پذیره ‌نویسی دومین مرحله از عرضه صندوق ‌های قابل ‌معامله (ETF)،  گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده، حدود چهار میلیون نفر از سرمایه‌ گذاران در پذیره ‌نویسی این صندوق مشارکت داشتند که ارزش واحدهای خریداری شده بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان بوده است. تعداد مشارکت‌ کنندگان در پذیره‌ نویسی دومین مرحله از صندوق ‌های قابل معامله دولتی (ETF) دو برابر افراد مشارکت‌ کننده در دارا یکم بوده است.

راضیه صباغیان ، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس به باقی ‌مانده سهام پالایشی ‌ها که در زمان مقرر، پذیره ‌نویسی نشدند اشاره کرد و گفت: درباره عرضه مجدد باقیمانده سهام پالایشی ‌ها باید هیات واگذاری در سازمان خصوصی ‌سازی تصمیم ‌گیری کند که تاکنون اطلاعاتی در این زمینه به ما ارائه نشده است.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

جزئیات سقوط یک هواپیما و دو پهپاد با شلیک پدافند جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی مرز

جزئیات سقوط یک هواپیما و دو پهپاد با شلیک پدافند جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی مرز

در این مطلب از کولاک نیوز ، توضیحاتی درباره جزئیات سقوط یک هواپیما و دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *