صفحه اصلی / عمومی / داستان کوتاه کودکانه ابزار آموزش کودکان

داستان کوتاه کودکانه ابزار آموزش کودکان

داستان کوتاه کودکانه از نظر حجمی کوتاه است و یکی از روش ها برای آموزش و تربیت کودکان است. کسانی که در حوزه کاری کودکان فعالیت دارند علاوه بر داستان کوتاه کودکانه، داستان کوتاه کودکانه صوتی نیز تهیه کرده اند و در اختیار خانواده ها قرار داده اند تا خانواده ها از آن ها برای آموزش کودکان استفاده کنند. در مواقعی که کودکان به یک اختلال رفتاری بر می خورند خانواده ها می توانند به کمک داستان گویی این اختلال را از بین ببرند.

در مورد این داستانها بیشتر بدانید…

کودکان از همان ابتدای زندگی خوب گوش کردن را می آموزند و از این طریق تجربیات آن ها از همان کودکی بیش تر می شود. کودکان از شخصیت های داستانی تاثیر می پذیرند و قدرت فهم و بیان آن ها افزایش پیدا می کند. از طریق داستان می توان بعضی رفتارها را به کودکان آموخت که این رفتارها عبارتند از: انجام کار گروهی، کنترل خشم، ترک کردن صحنه دعوا، نه گفتن در برابر خواسته های غیر منطقی دیگران، همدلی کردن، محبت کردن، کمک کردن و … .

داستان کوتاه کودکانه ابزار آموزش کودکان

داستان کوتاه کودکانه صوتی

معمولاً داستان های کودکانه برای این که کودک بهتر مفهوم را درک کند از زبان حیوانات نوشته می شود. کودکان داستان هایی که زودتر به نتیجه می رسند را بیش تر دوست دارند. کتاب برای همه سنین مفید است. پس بهتر است که کودکان را از همان اوایل کودکی با خواندن کتاب آشنا کنیم. با خواندن کتاب برای کودکان بسیاری از صفات و ویژگی های مثبت را می توانیم در کودکان نهادینه کنیم. عکس هایی که در کتاب های داستان وجود دارد برای کودکان جذاب است و در ذهن آن ها نقش می بندد.

در گذشته مادران، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها برای فرزندان و نوه های شان قصه می گفتند ولی امروزه قصه کودکانه صوتی به وجود آمده است که می تواند یک رابط خوب بین کودک و والدین باشد. شنیدن و خواندن قصه برای ذهن کودکان مفید است و می توانند قدرت تخیل، تحلیل و درک خود را بالا ببرند. داستان های کوتاه کودکانه رده بندی سنی دارند شما می توانید کتاب مورد نظر را با توجه به سن فرزندان تان از سایت کتابچین دانلود کنید. در این سایت انواع کتاب های قصه صوتی موجود است که شما می توانید آن ها را به راحتی دانلود کنید و برای فرزندان تان بگذارید تا لذت ببرند.

داستان کوتاه کودکانه ابزار آموزش کودکان

این مطالب را نیز ببینید!

مهم ترین تکنیک های افزایش تمرکز و توجه

درمان حواس پرتی و عدم تمرکز در صورتی که فکر می کنید فردی معمولی هستید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *