صفحه اصلی / اخبار داغ / داروی آکلابروتینیب که در درمان بیماری کرونا موثر است، چیست؟

داروی آکلابروتینیب که در درمان بیماری کرونا موثر است، چیست؟

در این مطلب از کولاک نیوز ، توضیحاتی درباره داروی آکلابروتینیب که در درمان بیماری کرونا موثر است، خواهیم داشت! با ما همراه باشید. به تارگی مطلع شده ایم سازمان جهانی بهداشت در حال بررسی تاثیرگذاری یک داروی ضدسرطان یعنی داروی آکلابروتینیب (acalabrutinib) در درمان کووید ۱۹ است!

داروی آکلابروتینیب که در درمان بیماری کرونا موثر است، چیست؟

هنوز هیچ واکسن و راه درمانی قطعی برای مقابله با شیوع کرونا یافت نشده است. دانشمندان پیشتر از دارو‌هایی مانند رمدسیویر برای درمان بیماران کرونایی استفاده می‌ کردند که به تازگی سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است این دارو هیچ کارایی برای کاهش مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ ندارد! با این حال، محققان امیدوارند به دارو‌های دیگری برای بهبود حال بیمارانی که به کرونای شدید مبتلا شده اند، دست یابند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد پس از آنکه تحقیقات آزمایشگاهی نشان داد دارو‌های مرتبط با ایدز و مالاریا می ‌توانند به میزان کمی در بهبود حال بیماران کرونایی تاثیرگذار باشند، اینک دانشمندان در حال بررسی تاثیر یک داروی ضدسرطان برای درمان کرونا هستند!

این سازمان هم اینک در حال بررسی داروی آکلابروتینیب (acalabrutinib) با نام تجاری داروی Calquence ، یک دارو برای بیماران سرطانی است تا تاثیر آن برای درمان بیماران کرونایی را اثبات کند. این دارو به صورت خوراکی برای درمان بیماری ‌هایی مانند میلوفیبروز ، سرطان تخمدان ، مولتیپل میلوما (رشد‌های ناهنجار پلاسماسل) و لنفوم هاجکین (نوعی سرطان خون) استفاده می ‌شود.

داروی آکلابروتینیب که در درمان بیماری کرونا موثر است، چیست؟

دانشمندان می ‌گویند احتمال آن وجود دارد که این دارو بتواند برای بیماران کرونایی نیز موثر باشد.

محققان امیدوارند این دارو بتواند باعث کاهش ناراحتی‌ های تنفسی و کاهش پاسخ ایمنی شدید بدن در بیماران کرونایی شود. بسیاری از بیماران کرونایی شاهد پاسخ ایمنی شدید به عوامل بیماری زا و در نتیجه ایجاد التهابات در اندام‌ های مختلف به ویژه سیستم تنفسی هستند. این امر می‌ تواند به طور جدی جان بیمار را به خطر بیاندازد.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

جزئیات ماجرای زورگیری های وحشتناک پستچی های قلابی از پیرزنان در مشهد

جزئیات ماجرای زورگیری های وحشتناک پستچی های قلابی از پیرزنان در مشهد

در این مطلب از کولاک نیوز، توضیحاتی درباره جزئیات ماجرای زورگیری های وحشتناک پستچی های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *