• تاریخ: اردیبهشت 31, 1397
  • شناسه خبر: 16857

ساخت ۱۵ کیلومتر جاده بین مزارع در چاراویماق

مدیر جهاد کشاورزی چاراویماق از ساخت ۱۵ کیلومتر جاده بین مزارع در شهرستان خبرداد و گفت: برای ساخت این جاده ها در روستاهای خواجه لر علیا، قوشقوان علیا، ناچیت، سلطان آباد صولتی و گل، ۱۴۰ میلیون ریال هزینه شده است. ...

ناصر نوروزی در گفتگو با ندای چاراویماق، بر ضرورت ساخت جاده های بین مزارع تاکید کرد و افزود: این جاده ها در راستای تسریع در دسترسی به مزارع، سهولت در حمل و نقل نهاده های کشاورزی و همچنین جهت جلوگیری از پیامدهای ناگوار ناشی از تصادفات وسایل نقلیه کشاورزی، ساخته می شود.
وی افزود: با توجه به توپوگرافی، شرایط جغرافیایی، کوهستانی بودن و وسعت منطقه، احداث جاده های بین مزارع برای سهولت در رفت و آمد ماشین آلات کشاورزی به مزارع ضروری بوده و اقدامات خوب و موثری در سه سال اخیر در این زمینه انجام شده است .
نوروزی ادامه داد: در سه سال گذشته بیش از ۷۰ کیلومتر جاده بین مزارع در این شهرستان ساخته شده است.
وی افزود: نظر به اینکه گام های اساسی در این زمینه برداشته شده امید است با تخصیص اعتبارات لازم از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان، در سال های آتی نیز شاهد ساخت و بهره برداری از جاده های بین مزارع در شهرستان باشیم.
شهرستان چاراویماق با حدود ۷۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی سالانه بیش از ۱۲۰ هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی تولید می کند .
این شهرستان از مهم‌ ترین مراکز تولید گندم و جو در آذربایجان شرقی به شمار می ‌رود و با حدود ۳۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.