• تاریخ: دی 18, 1396
  • شناسه خبر: 16529

جهاد کشاورزی، کشاورزان را به تغییر الگوی کشت تشویق کند/بی رغبتی کشاورزان نسبت به بیمه محصولات

فرماندار شهرستان چاراویماق ،در کارگروه کشاورزی شهرستان گفت: به توجه به کاهش بارندگی در شهرستان چاراویماق اداره جهاد کشاورزی شهرستان موظف است با تشویق کشاورزان به تغییر الگوی کشت، محصولات کم آب بر را جایگزین کنند. ...

به گزارش ندای چاراویماق، فرماندار شهرستان چاراویماق ،در کارگروه کشاورزی شهرستان گفت: به توجه به کاهش بارندگی در شهرستان چاراویماق اداره جهاد کشاورزی شهرستان موظف است با تشویق کشاورزان به تغییر الگوی کشت، محصولات کم آب بر را جایگزین کنند.

رحیم بلال زادهبا اشاره به بد عهدی  صندوق بیمه محصولات در پرداخت خرامت به کشاورزان  گفت: با اینکه رئیس صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان، زمان پرداخت غرامت بیمه شدگانرا آخر آبان امسال اعلام کرده بود، اما با گذشت حدود ۲ ماه از این موعد، هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشده است و کشاورزان منطقه مستاصل شده اند.

وی افزود: بر این اساس ضروریست وام‌های کشاورزان خسارت دیده استمهال و تسهیلاتی هم به کشاورزان پرداخت شود.
به گزارش ندای چاراویماق، حدود ۵۲ هزار هکتار از مزارع گندم و جو شهرستان چاراویماق در روز‌های پایانی پارسال و اوایل فروردین امسال بر اثر برودت هوا و یخبندان و طولانی بودن دوره سرما حدود ۹۰ درصد خسارت دیده و میزان خسارت وارده به گندمکاران این شهرستان ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد شده بود.
شهرستان چاراویماق از مهم‌ترین مراکز تولید گندم و جو در آذربایجان شرقی به شمار می‌رود.