• تاریخ: تیر 1, 1395
  • شناسه خبر: 11463

پرسه زنی سگهای ولگرد در خیابانهای شهر قره اغاج+تصاویر

جولان سگهای ولگرد در شبانه روز، برخی خیابانها و کوچه های شهر قره اغاج را بی نظم و گلایه مردم این شهر را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی از سوی ارگان مرتبط با این مشکل می باشد. ...

به گزارش ندای چاراویماق ، همزیستی انسان ها و حیوان ها بعضی وقت ها آنقدر بالا می گیرد که کوچه های شهر به جولانگاه حیوانات بدل می شود اما این اتفاق می تواند تبعات بهداشتی و اجتماعی ناخوشایندی به همراه داشته باشد.

وقتی صبح می شود و می‌خواهید از منزل خارج شده و در خیابان راه بیفتی سگ هایی را می بینی که به صورت گله‌ای در حال پرسه‌زدن هستند، که در این حالت یا باید دونده ماهری باشی و خود را از معرکه نجات دهی، یا دل را به دریا زده و آماده مقابله شوی و یا اینکه از همان راهی که رفته‌ای به خانه‌ات بازگردی.

افزایش بی رویه جمعیت سگ های ولگرد و پرسه زنی آنها در خیابان های شهر قره اغاج معضلی است که این روزها به شدت موجب هراس و نگرانی و ایجاد مشکلاتی برای شهروندان و مخصوصا” کودکان شده و خطر جدی برای سلامت و امنیت شهر و شهروندان ایجاد کرده است و از سویی شاهد برخورد آنچنانی با این حیوانات مزاحم نیستیم.

وجود سگهای ولگرد و گرسنه در سطح شهر که بیشتر در کنار سطل های زباله و چهارراهها قابل رویت هستند نگرانی و توجه همگان را به این موضوع بیشتر کرده است وجود تعداد زیادی سگ در سطح شهر باعث زشتی چهره شهر می شود.

نجس بودن این حیوان در آئین مقدس اسلام دلیلی دیگری است که از لحاظ بهداشتی می توان مورد بحث و گفتگو قرار داد حال باید پرسید دلیل ازدیاد این سگها در شهر چیست؟ و در مقابل این ازدیاد چه راهکارهایی از طرف مسئولین شهرداری، محیط زیست، بهداشت و درمان و دیگر دستگاههای مربوطه شده است؟

این امر باعث نارضایتی شهروندان شده و بطوریکه یکی از شهروندان در این رابطه می گوید: برخی مواقع که می خاهم صبح زود به سر کار خود برم از ترس سک ها همیشه به خودم می لرزم

یکی از شهروندان هم با بیان اینکه این سگها امان مردم را بریده است گفت: سگهای ولگرد ترس و نگرانی را به اهالی خیابانهای شهر بوجود آورده است و شبها از وجود چنین سگهایی آرامش و استراحت نداریم.

با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان و افزایش احتمال انتقال بیماری ها از سگ‌ به انسان لزوم اقدام عملی و فوری در این زمینه به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل بهداشتی و یا حادثه ای تلخ برای شهروندان بیش از پیش احساس می شود.

بیماری هاری و دیگر بیماری های مشترک بین انسان و حیوان تنها چند نمونه از بیماری ناشی از وجود این سگ ها در شهر است که امکان دارد به انسان انتقال یابد.

حال باید در نظر داشت زیبنده یک شهر نیست که محل جولان سگ های بی خانمانی باشد که آرامش شهروندان را برهم زنند.
بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست.

تصاویری از تجمع سگ های ولگرد در چهار راه ابگرم شهر قره اغاج

photo_2016-06-21_18-36-17 photo_2016-06-21_18-36-32 photo_2016-06-21_18-36-36 photo_2016-06-21_18-36-40

  • شهربند - تیر 5, 1395 در 11:14 ق.ظ

    کاش فقط سگ های ولگرد بودند در طول شب گرگ های ولگرد نیز به تجمع ان ها اضافه میشود شهر نیس که باغ وحشه