صفحه اصلی / کت شلوار داماد / چگونه کت و شلوار مناسب انتخاب کنیم ؟

چگونه کت و شلوار مناسب انتخاب کنیم ؟

خرید کت و شلوار اصولی دارد که به هنگام خرید بهتر است آن اصول و قواعد رعایت شود تا کت و شلوار به اصطلاح بر روی اندام شما بنشیند و خوب جلوه کند.

چگونه کت و شلوار مناسب انتخاب کنیم ؟

عکس بالا میتواند راهنمای خوبی برای این باشد که متوجه شوید کتی که قصد خرید آن را دارید به خوبی بر روی اندام شما مینشیند و خوش فرم هست یا نه. حتما به صاف بودن خطوط و اینکه در هیچ کجا چین خوردگی نباشد دقت کنید.

چگونه کت و شلوار مناسب انتخاب کنیم ؟

یکی از نکات خیلی مهم در خرید کت و شلوار اندازه درست قد آستین ، قد شلوار و قد کت است. خیلی کوتاه و یا خیلی بلند هر کدام از این موارد باعث میشود که کت و شلوار زیبا به چشم نیاید.

چگونه کت و شلوار مناسب انتخاب کنیم ؟

اگر تمام قسمتهای کت به خوبی بر روی اندام نشسته باشد اما در قسمت یقه مشکل داشته باشد تمام نظرها به قسمت یقه جلب میشود که ناقص است. یقه نه باید از گردن دور باشد نه آنقدر بچسبد که ایجاد چین و چروک در پشت یقه بکند.

چگونه کت و شلوار مناسب انتخاب کنیم ؟

درست است که در انتخاب کت و شلوار این سلیقه هر شخصی مهم است ، اما اگر قرار باشد به قانون و قواعدها اهمیت نداد همیشه نتیجه معکوس میشود و شیک پوش به نظر نمی رسید.

در نهایت در هنگام خرید کت و شلوار حتما به تمام آنچه که در تصویر های بالا آمده دقت کنید تا یکی از شیک پوش ترین مردان شوید.

تمام آنچه که در هنگام خرید کت و شلوار باید به خاطر داشته باشید :

ممکن است کت و شلواری را بر تن کنید و شلوار آن خوب و مناسب باشد اما کت آن بر روی بدن ننشیند. همیشه کوتاه و تنگ کردن شلوار خیلی راحت تر از اندازه و سایز کردن کت است ، پس همیشه در هنگام خرید مقیاستان کت باشد.

گفته شد که مقیاس در خرید کت هست و بهتر است بدانید که مقیاس خرید کت هم سرشانه است. وقتی کت را می پوشید سرشانه باید بدون افتادگی و یا کشیدگی و یا چین و چروک باشد.

اگر سرشانه درست بود به سراغ قد آستین بروید، آستین کت باید کمی بالاتر از جایی باشد که دست شروع می شود. و آستین پیراهن باید نیم سانت بلند تر از آستین کت باشد.

نکته طلایی

هیچ وقت با یک کت کلاسیک شلواری تنگ و کوتاه ست نکنید. معمولا با یک کت کلاسیک بلندی شلوار از پشت باید تا نیمه پاشنه کفش باشد و کمی هم نسبت به شلوارهای دیگر گشادتر باشد.

و کلام آخر اینکه حتما هنگام ست کردن کت و شلوار و پیراهن به هماهنگی جنس اینها توجه داشته باشید و نکته دیگر اینکه به رنگ کفش و جوراب و هماهنگی آن با رنگ کت و شلوار اهمیت بدهید.

 


منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *