صفحه اصلی / مبل استیل / چرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد ؟ | توکامگ

چرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد ؟ | توکامگ

[ad_1]

چرا چوب مبل سلطنتی ترک می‌خورد؟ چگونه ترک چوب مبل را از بین ببریم؟ این نگرانی ها و سوالات ممکن است در حدود ماه های اول یا اینکه در صورت مرغوب بودن چوب مبلتان، چند سال پس از استفاده به وجود بیایند. در مطلب “راهنمای خرید مبل سلطنتی” به صورت خلاصه بیان کردیم که دلیل ترک خوردن چوب مبل استیل چیست؟ اما در این مقاله به بررسی جزئیات بیشتر و راه حل هایی برای رفع این مشکل را بیان می‌کنیم.

طرز ساخت مبل سلطنتی

به طور کلی همه‌ مبل ها از تعداد زیادی چوب برش خورده به وجود می‌آیند. یعنی هیچ تنه درختی را نمی‌توانید پیدا کنید که بتوان بدون برش زدن چوب آن، یک دست مبل به وجود آورد. پس رگه ها و اتصالات در چوب مبلمان یک امری طبیعی و غیر قابل انکار هستن. (اما نه هر ترک و شکافی)

یک دست مبل استیل چوبی از تعداد بسیار زیادی تکه چوب درست شده است که این تکه های برش خورده با استفاده از چسب چوب در مبلمان سلطنتی به یکدیگر متصل می‌شوند. این برش ها برای قسمت های نما و رویِ کار، که دارای منبت (نقش و نگار های ظاهر مبل سلطنتی) است؛ توسط دستگاه CNC و برای قسمت های زیر کار یا داخلی، از دستگاه برش ساده استفاده می‌شوند.

چرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد ؟ | توکامگ

بعد از انجام اتصالات، در قسمت بتونه کاری است که مهارت رنگ کار مشخص می‌شود؛ در این مرحله از ساخت، رنگ کار قبل از انجام عمل رنگ کاری با استفاده از بَتونه، ترک ها و شکاف های ایجاد شده در مرحله قبل را برطرف می‌کند.

علت ترک خوردن چوب مبل استیل

همانطور که بیان کردیم در فرآیند بَتونه کاری، رنگ کار قبل از رنگ کاری تمام شکاف ها و اتصالات را با بتونه پر می‌کند؛ حالا سوال اینجاست که چرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد؟ ترک خوردن چوب مبل به صورت اتفاقی و بدون هیچ ضربه به چوب، در دو بازه زمانی اتفاق می‌افتد:

  • ترک خوردن چوب مبل نو (تازه خریداری شده)
  • ترک خوردن چوب مبل پس از گذشت زمان (معمولا بعد از چند سال)

اگر مبلمان سلطنتی خود را به تازگی خریداری کرده‌اید و بعد از گذشت چند ماه، ترک خوردگی و شکاف هایی بر روی چوب مبل شما ایجاد شده است؛ به این دلیل است که مبل استیل شما از چوب تَر ساخته شده است. به گونه‌ای که اگر کلاف مبل سلطنتی شما تر و خیس باشد؛ بعد از گذشت زمان کمی از استفاده شما، چوب مبل ترک بردارد و ظاهر ابتدایی خود را از دست بدهد.

چرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد ؟ | توکامگ

اصطلاح تر بودن چوب مبل به این معنی است که چوب به طور کامل خشک و آماده کار بر روی آن نشده باشد. حتما توجه داشته باشید که مبلمان مدنظر شما از چوب خشک ساخته شده باشد.

اما ترک خوردن چوب مبل استیل پس از گذشت چند سال، دیگر به تَر بودن چوب مبل مربوط نیست. در این مواقع که چوب چند سال از استفاده آن می‌گذرد؛ اصطلاحا بند باز می‌شود. یعنی بند های چوب از یکدیگر باز می‌شوند. که برای ترمیم بند های چوب در این حالت، می‌توان از بتونه استفاده کرد و تمام حفره ها و شکاف ها را پوشاند.

امیدوارم مطلب “چرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد” مفید بوده باشد و اگر برای بهتر شدن این مطلب پیشنهاد یا تجربیات خودتان را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید؛ حتما در بروزرسانی آینده این مقاله، آن ها را در قسمت سوالات متداول متن قرار می‌دهیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: چرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد ؟ | توکامگچرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد ؟ | توکامگچرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد ؟ | توکامگچرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد ؟ | توکامگچرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد ؟ | توکامگ (۴ رای, امتیاز: ۴.۷۵ از ۵)
چرا چوب مبل سلطنتی ترک میخورد ؟ | توکامگLoading…

[ad_2]
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *