چاراویماق

مدیر جشنواره فرهنگی ورزشی آستان قدس رضوی استان آذربایجان شرقی گفت: این جشنواره در 3 رشته پسران در رده سنی نوجوانان برگزار خواهد شد.
متن خبر

به گزارش پایگاه رسمی چاراویماق :

به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سید جواد مرتضوی مدیر کانون ورزش دفتر آستان قدس رضوی در استان آذربایجان شرقی، در نشست خبری در بین خبرنگاران اظهار داشت:  کانون ورزش آستان قدس رضوی در سال 1398 تاسیس شده است و قبلا فعالیت‌های آستان قدس رضوی در شهر مشهد فعالیت داشتند و در زمان تولیت جناب آقای رئیسی در آستان قدس رضوی قرار شد که کانون‌های آستان قدس در استان‌ها با همان اهداف مشهد تاسیس و فعالیت خود را آغاز کنند.

وی گفت: برای اولین بار موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی جشنواره فرهنگی ورزشی با حضور متولدین 86 به بالا در 3 رشته فوتسال، والیبال و ورزش  زورخانه‌ای برگزار خواهد شد.

این مسابقات از شهرستان‌ها آغاز شده و در مرحله بعدی مسابقات در مراکز استان و منطقه شمالغرب به میزبانی تبریز برگزار و نفرات و تیم‌های برتر معرفی و مرحله نهایی در شهر مشهد برگزار خواهد شد.

وی گفت: اولین جلسه برگزاری مسابقه با حضور مسئولانی از باشگاه‌های شهرداری و مس سونگون برگزار و قرار شد در این مسابقات حمایت و مشارکت داشته باشند.

وی افزود: هدف آستان قدس رضوی از برگزاری این مسابقات قهرمانی و  تیمداری نبوده بلکه شبکه‌سازی ورزش با محوریت رضوی، تقویت ارزش‌های پهلوانی و انسانی و کمک حال به ورزشکاران بوده و به هیچ عنوان به ورزش قهرمانی و تیمداری ورود نخواهیم کرد.

مرتضوی بیان داشت: یکی از اهداف آستان قدس رضوی تشویق بانوان به ورزش های همگانی بوده و معتقدیم که بانوان نقش بسزایی در تشکیل خانواده های سالم و بانشاط خواهند داشت و امیدواریم این مسابقات در بخش دختران هم برگزار شود.

در خرداد یا تیر افتتاحیه مسابقات در مرحله اول به میزبانی تبریز در یکی از سالن های پورشریفی یا شهید اقدمی تبریز برگزار می‌شود و زمان برگزاری مسابقات در تیر ماه پس از پایان امتحانات خواهد بود.

به گفته مرتضوی، انتخاب رشته های از طرف دفتر مشهد تعین و ما  در انتخاب این رشته نقشی نداشتیم، هر چند خودم دوست داشتم تعداد بیشتری از  رشته های غیر فوتبالی در مسابقات شاهد بودیم.

وی خاطرنشان ساخت: مدال قهرمانی به شکل لوگو مسابقات بود و جوایز در بخش استانی برعهده دفاتر استانی بوده و تخمین ما حضور هزار نفر ورزشکاران در مسابقات استان آذربایجان شرقی است.

انتهای پیام/60017


پایان اطلاعات خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت بهره مندی از تمامی امکانات و اطلاع از جدیدترین اخبار، نرم افزار چاراویماق را دانلود و نصب نمایید