چاراویماق

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: تبلیغ دین در ماه رمضان وظیفه اصلی روحانیت بوده چرا که اسلام دین تبلیغ و تبیین خوبیهاست.
متن خبر

به گزارش پایگاه رسمی چاراویماق :

به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امروز در همایش طلایه داران تبلیغ قبل از اعزام ماه مبارک رمضان 1444  اظهار کرد: اسلام دین تبیین است و بر اساس این شریعت تبلیغ اساس دین قلمداد می شود.

وی با بیان اینکه بر این اساس روحانیت باید همیشه تبلیغ کنند، ادامه داد: تبلیغ برای زنده کردن احکام اسلامی است. طلاب جوان همواره در میدان های مختلف و عرصه های گوناگون آماده تبلیغ و درصحنه بودن باشند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه سنت تبلیغ پیشینه هزار ساله دارد، افزود: باید اصل دین را با زبان گویا به مردم تبیین کرد.

وی سپس با اشاره به تلاش های روحانیون و طلاب در امر تبلیغ گفت: آنچه که روشن است و ما می توانیم با نام و نشان از آن یاد کنیم ایثار و از خودگذشتگی روحانیون است.

آل هاشم با اشاره به اینکه زکات یکی از مهمترین تاکیدات اسلام است، ادامه داد: زکات از فروع دین اسلام است و در قرآن کریم و روایات تأکید فراوانی بر آن شده است.

وی سپس بر ضرورت توجه به جهاد تبیین و عمل به فرامین مقام معظم رهبری در این خصوص تاکید کرد.

پایان پیام/


پایان اطلاعات خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرستان چاراویماق یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی می باشد که اطلاعات بیشتر در مورد شهرستان چاراویماق در صفحه درباره ما می باشد که جهت ارتباط با ما میتوانید به صفحه تماس با ما مراجعه بفرمایید.

جهت بهره مندی از تمامی امکانات و اطلاع از جدیدترین اخبار، نرم افزار چاراویماق را دانلود و نصب نمایید