صفحه اصلی / روز مادر / روز مادر در سال ۹۹ چندم است؟ | تاریخ روز مادر سال ۹۹

روز مادر در سال ۹۹ چندم است؟ | تاریخ روز مادر سال ۹۹

[ad_1]

تاریخ بزرگداشت مقام مادر در کشور ما همزمان با ولادت باسعادت حضرت فاطمه (س) می باشد ، این روز هر ساله با گردش زمان در تقویم شمسی متفاوت می باشد ، در این مطلب قصد داریم تاریخ روز مادر در سال ۹۹ را بررسی کنیم و همچنین بدانیم روز مادر در سال ۹۹ چند شنبه است؟ به همراه اطلاعات دقیق از روز و زمان روز مادر و روز زن در تقویم سال ۹۹

روز مادر در سال ۹۹ چندم است؟ | تاریخ روز مادر سال ۹۹
تاریخ روز مادر سال ۹۹

روزی که دنیا تقسیم می شد بهشت را به عنوان یک غنیمت اللهی زیر پای مادران گذاشتند تا جایگاه مادر بالاتر از حد تصور انسان مشخص شود. این جمله را حتی خود خدا هم روی آن تاکید کرده و بی تفاوت از کنار جایگاه و منزلت مادر نگذشته است.

مادر شاید تنها سنگ صبوری باشد که چشمهای نمناکش همیشه برای بدرقه فرزندان آماده است و هر جا فرزندی در امتداد مسیری عازم می شود فقط چشمهای مادر است که برای در امان ماندنش خیس می شود و او را با تمنای عمیق دلش به خدا می سپارد.هر چند هر روز سال می تواند روز مادر باشد و یک روز برای این فرشته نازنین کم است اما به رسم یک سنت قدیمی می گوییم مادران عزیز و مهربان روزتان مبارک.

تاریخ دقیق روز مادر در سال ۹۹

در ایران روز مادر که مصادف با تولد حضرت فاطمه زهرا (س) می‌باشد یعنی تاریخ دقیق روز مادر در تقویم ۹۹ مصادف است با چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه.

حضرت فاطمه زهرا (س) زادهٔ ۲۰ جمادی‌الثانی بین ۳۵ تا ۴۵ عام‌الفیل برابر ۱۸ تا ۸ پیش از هجرت در مکّه است. تاریخ شهادت این بانوی مکرمه نیز ۱۳ جمادی‌الاول یا ۳ جمادی‌الثانی ۱۱ هجری قمری در مدینه است. ایشان دختر پیامبر اسلام و بانو خدیجه، همسر امام علی (ع) و مادر حسن بن علی (ع) و حسین بن علی (ع) است.

فاطمه زهرا (س) کوچک‌ترین دختر پیامبر و تنها فرزندش بود که از خود فرزندانی باقی گذاشت، که به «سید» یا «شریف» مشهورند. در تاریخ تولد فاطمه زهرا (س) بعضا اختلافاتی هست. اما دو قول پنج سال پیش از بعثت و پنج سال پس از آن رایج‌تر است.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
[ad_2]
منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

روز جهانی دختر سال ۹۹

روز جهانی دختر سال ۹۹ چه روزیه ؟ روز و تاریخ دقیق روز جهانی دختر در سال ۹۹

[ad_1] روز جهانی دختر سال ۹۹ چه روزیه روز و تاریخ دقیق روز جهانی دختر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *