صفحه اصلی / تکنولوژی / در سال ۲۰۱۷ در جهان ۸۶٫۰۵ میلیون خودرو به فروش رسید

در سال ۲۰۱۷ در جهان ۸۶٫۰۵ میلیون خودرو به فروش رسید

موسسه تحقیقاتی JATO Dynamics سه شنبه گذشته آماری را اعلام کرده است که مطابق با آن نشان می دهد در سال گذشته بیش از ۸۶٫۰۵ میلیون دستگاه انواع خودروی سواری و تجاری سبک در سرتاسر جهان به فروش رسیده که نرخ رشد ۲٫۴% را نسبت به سال قبل اعلام می کند.

تحقیقات اعلام می کند که در شهرهای روسیه، تایلند و آرژانتین، میزان فروش خودرو رشدی دو رقمی داشته است. آمارها نشان می دهند اتومبیل های شاسی بلند بخش اعظمی از آمار فروش سال گذشته را به خود اختصاص داده اند.

در سال ۲۰۱۷ در جهان ۸۶٫۰۵ میلیون خودرو به فروش رسید

در سال ۲۰۱۷ در جهان ۸۶٫۰۵ میلیون خودرو به فروش رسید

 آمارهای کلی نشان می دهد که ۳۴ درصد از فروش کل خودروها در سال ۲۰۱۷ سهم بازار شاسی بلندها بوده است. در این دسته ماشین ها فروش مدل های شاسی بلند سایز متوسط با ۱۶٫۶ درصد و مدل های بزرگ با ۱۷٫۷ درصد فروخته شدند. ناگفته نماند که در آمریکای شمالی از هر سه خودروی خریداری شده یک خودرو شاسی بلند بوده است. از خودروهای برند دنیا در سال ۲۰۱۷ تویوتا با فروش ۷٫۸ میلیون خودرو در رتبه نخست، فولکس واگن با فروش ۶٫۶۳ و فورد با فروش ۵٫۹ میلیون خودرو در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند. خودروهای هوندا، نیسان، هیوندای، شورولت، سوزوکی، مرسدس و کیا نیز به ترتیب در رتبه های چهارم تا دهم قرار دارند. آمار فروش هر خودرو را با طور جداگانه در عکس زیر مشاهده می کنید. در سال ۲۰۱۷ در جهان ۸۶٫۰۵ میلیون خودرو به فروش رسید

منبع : آرگا

برچسب :
خرید خودرو


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

تبلیغات پاپ باکس یا اسمارت پاپ آپ

راه های افزایش بازدید، رتبه الکسا و فروش وبسایت و اینستاگرام

در این مطلب در خدمت شما دوستان هستیم تا برخی راه های تبلیغاتی ارزان را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *