چاراویماق

استاندار آذربایجان‌شرقی از حل شدن فاینانس خط ۲ مترو تبریز خبر داد.
متن خبر

به گزارش پایگاه رسمی چاراویماق :

به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، عابدین خرّم امشب در آیین افتتاح از ایستگاه قونقا قطار شهری تبریز ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال نو اظهار کرد: امروز با زحمات شبانه روزی کارکنان و مهندسین مجموعه شهرداری تبریز ایستگاه قونقا مورد بهره برداری گرفت  و با این اقدام مثبت شاهد تکمیل  ۱۰۰  درصدی خط یک مترو تبریز و مسافرگیری در ۱۸ ایستگاه این خط خواهیم بود.

استاندار آذربایجان‌شرقی تکمیل و بهره برداری ایستگاه ‌های خط ۱ مترو تبریز را موجب تسهیل در تردد شهروندان و کاهش حجم ترافیکی شهری دانست و گفت: توسعه حمل و نقل عمومی و توجه روز افزون به مترو توان کاهش ترافیک شهر را دارد.

وی با قدردانی از اجرای دقیق و سریع  پروژه‌ عمرانی این ایستگاه علی رغم وجود مشکلات خاطرنشان کرد: جای بسی خرسندی است که در احداث این ایستگاه از معماری ایرانی اسلامی استفاده شده است. از طرفی  با حل شدن فاینانس خط ۲ مترو که با پیگیرهای مستمر به ثمر نشست امیدواریم شاهد  شتاب بیشتر اجرای  این پروژه باشیم و همچنین با عزم راسخ مدیریت شهری در توسعه حمل و نقل عمومی می توان شاهد شروع عملیات عمرانی خط ۳ تبریز در سال آینده باشیم.

خرّم با بیان اینکه با توسعه حمل و نقل عمومی می‌توان ترافیک موجود در کلانشهر تبریز را کاهش داد، تصریح کرد: فرهنگ سازی استفاده شهروندان تبریز از حمل و نقل عمومی از دیگر عواملی است که می‌تواند از حجم ترافیکی معابر شهری بکاهد.

پایان پیام/


پایان اطلاعات خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت بهره مندی از تمامی امکانات و اطلاع از جدیدترین اخبار، نرم افزار چاراویماق را دانلود و نصب نمایید