صفحه اصلی / سبک زندگی / تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

[ad_1]

آینه کاری یکی از روش های تزییناتی بناها محسوب می شود که با اتصال تکه های گوناگون آینه شکل می گیرد، آینه کاری هم در طراحی های سنتی و هم در طراحی های مدرن و امروزی کاربرد داشته و دارد، در واقع جدای از بازتاب نور و زیبایی که آیینه دارد می توان به مفاهیم ارزشمند آن از جمله صداقت، صفا، روشنایی و پاکی که در خود نهفته است اشاره کرد. و اما دیوارها که بخش مهمی از منزل محسوب شده و سهم زیادی در دیزاین خانه و آینه کاری دارد. در این مطلب آرگا ایده های جالبی از تزیین دیوار با آینه را ارائه می دهد.

آینه کاری روشی از دیزاین و تزیین منزل محسوب می شود که نه تنها امروزه در خانه های شیک و مدرن که در طراحی های سنتی مورد استفاده بوده است، به طوریکه حتی در آپارتمان ها شاهد این روش دیزاین بوده اید. البته تفاوت هایی در نحوه آن در طراحی های امروزی و سنتی و قدیمی وجود داشته است, از جمله بکارگیری تکه های کوچک با خط های شکسته در گذشته و تکه های بزرگ با خط های ساده و صاف می باشد.

۱ – آینه کاری دیوار اتاق نشیمن

اتاق نشیمن با محیطی کوچکتر از اتاق پذیرایی، یکی از بخش های مهم هر خانه ای محسوب می شود که برای دیزاین دیوارهای آن می توانید از آینه کاری استفاده کنید. با این روش از بازتاب نور نهایت بهره را برده و محیط را بزرگتر، پرنورتر نمایش می دهد و زیبایی شیکی را به آن می بخشد.

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

۲ – آینه کاری دیوار اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی یکی از نقاط حساس و مورد توجه منازل به شمار می رود که البته قطها آینه کاری های زیبا و خلاقانه بسیاری را در این بخش شاهد بوده اید، پذیرایی به دلیل در مرکز توجه بودن به میزان بالایی مناسب و نیازمند آینه کاری باشد؛ برای این منظور بهتر است از آینه های دکوراتیو، آینه های دیوارکوب و آینه های تزییناتی ساده و مدرن بهره ببرید. نکته قابل توجه این است که جهت دیزاین پذیرایی های بزرگ و عریض از آینه هایی با همین ویژگی ها بهره ببرید.

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

۳ – آینه کاری دیوار اتاق خواب

و اما دیگر بخش اصلی منزل اتاق خواب، یعنی محل آرامش و استراحت افراد است، همانطور که می دانید آینه کاری یکی از روش های تزییناتی منزل به شمار می رود که برخی از زیبایی و جذابیت شیک آن در فضای اتاق خواب بی نهایت لذت می برند.می توانید این دیزاین را در پشت تختخواب انجام دهید, و اما در فنگ شویی توصیه می شود که در اتاق خواب از آینه کاری بهره نبرید و اگر تمایل زیادی به این کار دارید آن را در مکان مناسبی قرار دهید به طوری که ابتدای صبح پس از بیدار شدن با تصویر خود در آن روبرو نشوید.

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

۴ – آینه کاری دیوار راهرو

ورودی و دالان خانه در بدو داخل شدن توجه افراد را به خود معطوف می کند، ممکن است عده ای بر این باور باشند که این بخش است از خانه نیاز به دیزاین و طراحی خاص و زیبایی ندارد و اغلب اوقات هم بنا بر همین باور خالی باقی می ماند, اما باید بگوییم که بر خلاف این تصور از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. می توانید استقبال این فضا را از مهمانان و افراد با بکارگیری آینه در قسمت جالباسی و جنب در منزل، همچنیبن نمای جاکفشی به زیباترین شکل تغییر و ارتقا دهید. البته مزیت اصلی آینه کاری دیوارهای راهرو بزرگ جلوه دادن دالان های کم عرض است.

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

۵ – آینه کاری در دیوار پلکان منزل

دیزاین راه پله ها با استفاده از ایده های مختلفی مانند بهره گیری از گلدان های آویز، کاغذهای دیواری، گالری های هنری و تابلوها و … به بهترین شکل میسر است، اما یکی از روش های جالب و فوق العاده زیبا و شیک برای آن استفاده از آینه کاری می باشد که پدیده ای نو در طراحی خانه های شیک و مدرن به حساب می آید. این طرح برای منازل دوبلکس از کاربرد و جذابیت بیشتری برخوردار می باشد.

۶ – استفاده از آینه در دیزاین فروشگاهها و سالن ها

آینه کاری نوعی روش تزییناتی می باشد که علاوه بر دیزاین خانه برای طراحی بسیاری از مکان های دیگر از جمله فروشگاههای پوشاک و … همچنین آرایشگاههای زنانه و مردانه مورد استفاده بوده و توانایی ایجاد مکان هایی با طراحی شیک و مدرن را دارد.

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

نکاتی که باید برای تزیین دیوار با آینه بدانید:

  • استفاده از آینه های بزرگ جهت محیط های بزرگ

یکی از تاثیراتی که آینه بر روی محیط های مختلف می گذارد، عمق بخشیدن است، به همین نسبت آینه های بزرگ می تواند به مکان های کوچک عمق زیادتری بخشیده و آن را بزرگتر نشان می دهد. دیزاین دیوار اتاق های کوچک با آینه های بزرگ می تواند شما را در این هدف یاری کند.

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

  • قرار دادن آینه در نقاط کانونی

آینه کاری را در نقاط کانونی و مرکز توجه انجام دهید تا فضا را بزرگتر جلوه داده و نمایی زیبا به وجود آورد. به عنوان مثال یک آینه دکوراتیو را در مرکز منزل بیاویزید.

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

  • اتاق خواب را با آینه های متعدد شلوغ نکنید

دیوارهای اتاق خواب خود را با آینه های متعدد در اندازه های مختلف کوچک و بزرگ نپوشانید، این بکارگیری چیزی جز شلوغی و سلب آرامش و خواب آرام از شما به ارمغان نمی آورد.

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

  • لوازم دارای آینه را در دیزاین منزل خود بکار ببرید

از لوازمی که آینه کاری دارند بهره ببرید، به عنوان مثال در دیزاین اتاق پذیرایی می توانید از میزهای تلویزیون آینه ای و یا در سایر بخش های منزل از قفسه های آینه کاری شده استفاده نمایید تا جذابیت و درخشش فوق العاده ای به محیط ببخشید اما در بکارگیری آن افراط نکنید.

تزیین دیوار با آینه در نقاط مختلف خانه های ایرانی

  • از قرار دادن آینه بر روی دیوار مقابل پنجره پرهیز کنید

یکی از اهداف مهم و اساسی بکارگیری آینه، استفاده از نور طبیعی برای افزودن به زیبایی و درخشـش محیط و در نتیجه بزرگ و زیبا جلوه دادن محیط می باشد اما با قرار دادن آینه در مقابل پنجره علاوه بر نور تصاویر سایر چیزها نیز جای گرفته و در اتاق منعکس می شود. توصیه بهتر این است که آینه را بر روی دیوارهای جنب پنجره قرار دهید.

طرح های خلاقانه و زیبا برای دیزاین دیوار بخش های مختلف منزل

آینه کاری بی نهایت لاکچری و لوکس برای دیزاین دیوار پذیرایی

آینه کاری های شیک و زیبا بر روی دیوار پشت مبلمان

دیزاین دیوار با استفاده از آینه هایی با اشکال هندسی

دیزاین دیوارهای نشیمن و راهرو با استفاده از آینه

در این مطلب آرگا همراه همیشگی شما ایده های زیبا و البته کاربردی از تزیین دیوار با آینه را به تصویر کشیده است و در لابلای تصاویر با شرح و ذکر مطالب و نکات مهم و جالب شما را برای رسیدن به هدف دیزاین دیوارهای مختلف منزل و سایر مکان ها یاری کرده است.

[ad_2]
منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

طریقه نصب کاغذ دیواری

طریقه نصب کاغذ دیواری روی دیوار و نکات کلیدی آن

[ad_1] حتما تا به الان به این فکر افتاده اید که منزل یا اتاق خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *