صفحه اصلی / عمومی / ترفند‌های آرایشی برای خانم‌های عینکی

ترفند‌های آرایشی برای خانم‌های عینکی

[ad_1]

برترین ها: عینک می‌تواند روی زیبایی صورت شما تاثیر زیادی بگذارد. مثلا برخی از فریم‌ها به گونه‌ای هستند که زیر چشم‌های شما را فرو رفته و گود افتاده نشان می‌دهد یا این که چشم هایتان را می‌پوشاند و به طبع از زیبایی صورت تان می‌کاهد. اما نگران نباشید، زیرا با ترفند‌های آرایشی می‌توانید اثر بد عینک را از بین ببرید. در ادامه ترفند‌هایی را برایتان آورده ایم که می‌تواند بر زیبایی صورت تان بیافزاید. اگر شما هم در دسته خانم‌های عینکی هستید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

ترفند‌های آرایشی برای خانم‌های عینکی

اگر مژه‌های خیلی بلندی دارید، احتمال این که مژه هایتان به شیشه عینک برخورد کند، زیاد است. از این رو بهتر است که از فرمژه استفاده کنید تا مژه هایتان را به سمت بالا بکشاند و از برخورد با شیشه عینک خودداری کند.

ترفند‌های آرایشی برای خانم‌های عینکی

رنگ‌های روشن خط چشم مانند قهوه‌ای یا خاکستری، موجب می‌شوند که چشم‌های شما بیش از همیشه به چشم آیند؛ بنابراین بهتر است که از کشیدن خط چشم مشکی خودداری کنید. چشم‌های شما در کنار خط چشمی رنگی توجهات را حتی از پشت عینک هم به خود جلب می‌کنند.

ترفند‌های آرایشی برای خانم‌های عینکی

شما در انتخاب رنگ سایه چشم هم باید دقت کنید. هر سایه‌ای مناسب چشم‌های شما نیست. در واقع رنگ سایه چشم باید مکمل رنگ چشم هایتان باشد تا با تضادی که بین این دو رنگ بوجود می‌آید، جذاب‌تر به نظر آیید. به عنوان مثال اگر چشمان آبی دارید، رنگ‌های قهوه ای، گلبهی و یاسی و اگر چشم‌های قهوه‌ای دارید رنگ‌های خردلی، قهوه‌ای و خاکستری مناسب شما خواهد بود.

ترفند‌های آرایشی برای خانم‌های عینکی

یکی از ترفند‌های آرایشی برای عینکی ها، رژ لب قرمز است. از آنجایی که رژ لب قرمز اولین چیزی ست که در صورت شما به چشم می‌آید، تمرکز را از روی عینک تان برداشته و بر لب هایتان می‌گذارد که به تبع بر جذاب شدن شما نیز موثر است. این ترفند برای زمان‌هایی که شما هیچ آرایشی ندارید هم مناسب است. البته ممکن است که هر رژ لبی به صورت شما نیاید، از این رو بهتر است که شماره‌های مختلف آن را امتحان و بهترین رنگ را انتخاب کنید.

ترفند‌های آرایشی برای خانم‌های عینکی

خانم‌های عینکی، از آنجا که باید عینک شان را هنگام آرایش بردارند، ممکن است خیلی خوب نتوانند خودشان را ببیند، از این رو ناخودآگاه به آینه نزدیک‌تر می‌شوند. در این شرایط، اگر شت‌های آرایشی شما بزرگ باشد، مانع از نزدیک شدن شما به آینه خواهد شد، از این رو بهتر است که از شست‌هایی با سایز‌های مختلف، به خصوص شت‌هایی که دسته کوچک تری دارند، استفاده کنید.

اگر می‌خواهید عینک از روی بینی تان سر نخورد، قبل از زدن کرم پودر، پرایمر بزنید. برای محکم کاری بیشتر، کمی هم پنکک به آن اضافه کنید. آنوقت دیگر مجبور نیستید که با دست عینک تان را مدام به سمت بالا هل دهید.

ترفند‌های آرایشی برای خانم‌های عینکی

همانطور که عینک شما قاب چشم هایتان است، ابروهایتان نیز قاب عینک تان محسوب می‌شود، از این رو باید به آن‌ها اهمیت دهید. مداد ابرو و ژل ابرو را بردارید. ابتدا با مداد به ابروهایتان فرم دلخواه تان را بدهید و در نهایت ژل ابرو را روی آن بکشید تا ابروهایتان پرپشت‌تر به چشم آید.

اگر فریم عینک بزرگی دارید، فضا برای آرایش کردن شما زیاد است. از این رو بهتر است که روی چشم هایتان تمرکز بیشتری داشته باشید. به عنوان مثال آرایش اسموکی یکی از مدل‌هایی ست که می‌تواند بر جذابیت چشم هایتان بیافزاید.

برای این که چشم‌های شما از پشت عینک، زیباتر به نظر آید، خط چشم گربه‌ای بکشید. از خط چشم‌های باریک بپرهیزید. یک خط چشم پهن با دم کشیده برای صورت شما بسیار مناسب است.

ترفند‌های آرایشی برای خانم‌های عینکی

عینک‌هایی با فریم رنگی آرایش صورت شما را تکمیل خواهد کرد؛ بنابراین اگر عینکی رنگی دارید، زمانی که صورت تان را آرایش کرده اید، از آن استفاده کنید. شما حتی می‌توانید رنگ آرایش تان را با رنگ عینک تان ست کنید. به عنوان مثال اگر فریم عینک تان صورتی است، رژ گونه و رژ لب تان را صورتی بزنید. در این شرایط، عینک به عنوان یک اکسسوری، بر زیبایی چهره شما خواهد افزود.

عینک باعث می‌شود که زیر چشمان شما گود و سیاه شود، از این رو بهتر است که از کانسیلر استفاده کنید. یک رنگ از کانسیلر را انتخاب کنید و آن را به صورت مثلثی زیر چشمان تان بزنید. سپس به کمک یک شت آن را پخش کنید.

شما باید در انتخاب رنگ کانسیلر هم دقت به خرج دهید. برای انتخاب درست، به رنگ پوست تان دقت کنید. اگر تن پوستی روشن یا متوسط داشته باشید، کانسیلری با تن هلویی مناسب شما خواهد بود، اما اگر تن پوست تان تیره است، از تن‌های نارنجی کانسیلر کمک بگیرید.

منبع: buzzfeed

[ad_2]
منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

رنگ‌های ترند سال ۲۰۲۰

رنگ‌های ترند سال ۲۰۲۰

[ad_1] برترین‌ها: هرسال به روز‌های پایانی که نزدیک می‌شویم، بسیاری منتظرند تا کمپانی‌های معروفی مثل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *