چاراویماق

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از برنامه‌ریزی برای جابه‌جایی 407 هزار مسافر نوروزی در آذربایجان‌شرقی خبر داد.
متن خبر

به گزارش پایگاه رسمی چاراویماق :

به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز،  جبارعلی ذاکری ظهر روز سه‌شنبه در مراسم آغاز رزمایش ترافیکی و خدمات سفرهای نوروزی در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان،با اشاره به اتخاذ تمهیدات لازم برای تسهیل سفرهای نوروزی در استان، از تخصیص ۴۰۷ هزار صندلی برای جابه‌جایی مسافران نوروزی خبر داد.

وی افزود: در بخش حمل و نقل جاده‌ای، ۱۸۷ هزار صندلی اتوبوس، در ریلی ۱۱۰ هزار صندلی و در هوایی ۱۱۰ هزار صندلی برای جابه‌جایی مسافران نوروزی در نظر گرفته است.

ذاکری اضافه کرد: در حوزه گردشگری نیز حدود ۳۰ هزار تخت برای اسکان مسافران نوروزی که قصد اقامت در استان را دارند آماده شده که امیدواریم با تمهیدات اتخاذ شده، خاطره خوش در ذهن مسافران از تبریز و استان به یادگار بماند.

ذاکری با بیان اینکه استان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است، گفت: پیش‌بینی ما، افزایش تعداد مسافران نوروزی در تعطیلات امسال است و از همین امروز، دستگاه‌های استان در جاده.ها، داخل شهر و مکان‌های اقامتی و خدماتی آماده ارائه خدمات هستند.

وی به هدف‌گذاری کاهش تصادفات و تعداد جانباختگان ناشی از سوانح جاده‌ای اشاره کرد و متذکر شد: طبق گزارش پلیس، سال گذشته آذربایجان‌شرقی از نظر کاهش تعداد تصادفات همچنین تلفات جاده‌ای در رتبه دوم کشوری قرار گرفته است که باید تلاش کنیم این رتبه ارتقا یابد.

ذاکری همچنین به بهره‌برداری از ایستگاه راه آهن خاوران اشاره و تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح بزرگ، به طور یقین تعداد مسافران جابه‌جا شده با ناوگان ریلی ۲ برابر می‌شود که ظرفیت بسیار خوبی برای استان است.

وی متذکر شد: همچنین با بهره‌برداری از بخشی از آزادراه تبریز – بازرگان و هشترود – مراغه در سال آینده، علاوه بر روان‌سازی ترافیک جاده‌ای در این مناطق، به کاهش تصادفات جاده‌ای نیز منجر می‌شود.

پایان پیام/س


پایان اطلاعات خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهرستان چاراویماق یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی می باشد که اطلاعات بیشتر در مورد شهرستان چاراویماق در صفحه درباره ما می باشد که جهت ارتباط با ما میتوانید به صفحه تماس با ما مراجعه بفرمایید.

جهت بهره مندی از تمامی امکانات و اطلاع از جدیدترین اخبار، نرم افزار چاراویماق را دانلود و نصب نمایید