صفحه اصلی / دنیای مد / استخوانی و لاغر کردن صورت چاق با چند تکنیک ورزشی

استخوانی و لاغر کردن صورت چاق با چند تکنیک ورزشی

[ad_1]

یکی از مشکلات رایج در افرادی که دارای اضافه وزن هستند داشتن صورت تپل است. افراد چاق زیادی هستند که شاید حتی پس از مدت ها ورزش و پیاده روی و رژیم های طاقت فرسا برای لاغر شدن باز هم از صورت تپل و چاقشان ناراضی هستند زیرا به طور طبیعی صورت چاق تری نسبت به بدنشان دارند اما برای حل این معما چه باید کرد؟اگر شما هم از این مشکل رنج می برید بدانید تنها نیستید و میلیون ها انسان به دنبال یافتن راه حل برای این معضل هستند.در این مطلب ما به جای معرفی کرم هایی که بیشتر از مواد شیمیایی تولید می شوند راهکارهای طبیعی را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

چاقی یکی از مشکلات بزرگ قرن ماست. زندگی های ماشینی و کم تحرک، غذاهای نامناسب، بی توجهی به ورزش و حتی مشکلات عصبی باعث شده آدم ها روز به روز چاق تر شوند. بزرگ تر و کوچک تر هم ندارد. اگر شما جزو کسانی نیستید که به صورت ژنتیکی صورت پر و چاقی دارند، باید وزن و شرایط بدن تان را کنترل کنید چون چاقی صورت هم مانند چاقی سایر نواحی بدن است؛ یعنی تجمع چربی در قسمت صورت! چاقی صورت معمولا با گرفتن رژیم مناسب، ورزش و مشورت با متخصصان تغذیه بهتر می شود و می توانید همزمان با لاغر شدن، صورت تان را هم لاغر کنید؛ البته شاید کمی طول بکشد اما بالاخره نتیجه می گیرید.

لاغری صورت از نگاه خانم ها

یکی از رازهایی که درباره علایق خانم ها باید بدانید، این است که برای اکثر آن ها فک برجسته مردانه و چهره ی استخوانی، بسیار جذاب است؟! اگر عکس های مدل های موفق را در اینترنت سرچ کنید، خواهید دید که تقریبا هیچ کدام از آقایان جذابِ عرصه مدلینگ، لپ های آویزان یا غبغب ندارند.

لاغری صورت از نگاه آقایان

جالب است بدانید که لاغری صورت از نگاه مردان هم، یکی از فاکتورهای جذابیت و زیبایی به شمار می رود!شاید تا به حال به این نکته دقت نکرده باشید که چرا چهره همه افراد با عینک آفتابی جذاب تر می شود؟! علت این جذابیت، بیشتر به خاطر این است که عینک آفتابی چهره فرد را استخوانی تر و لاغرتر نشان می دهد.امروزه زنان و مردانی که به دنبال جذابیت بیشتری هستند، برای لاغری صورت و استخوانی کردنِ چهره شان بلافاصله به سراغ بوتاکس و عمل های جراحی خطرناک می روند؛ در حالی که بهترین راه برای رسیدن به این خواسته جذاب، تقویت عضلات صورت با ورزش است.حال که لاغری صورت در دنیای زیبایی تبدیل به یک ترند شده، این سوال پیش می آید که: چطور صورتم را لاغر کنم؟

۸ راه موثر و عالی برای لاغر کردن صورت در خانه

۱- قبل از هرکاری گرم کردن ماهیچه ها

ماهیچه های صورت راگرم کنید،اینکار کمک می کند از تلاش های ناچیز بپرهیزید. باید تا آنجاکه ممکن است صاف بنشینید حالا سعی کنید حروف های صدادارالفبا (i-a-e-o-u)را آرام تلفظ کنید، اینکار را انجام دهید تا تمام صورت گرم شود.

۲- بالا بردن چانه

تا آنجاکه می توانید چانه را به بالا بکشید، برای اینکه این ورزش ها کارآمدباشد روی صندلی بنشینید و سررا به عقب خم کنید، سعی کنید لب هارا تا آنجاکه ممکن است به سمت جلو فشاردهید این حالت را ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید. سعی کنید ماهیچه ها را آرام و این کار را ۲ یا ۳ بار انجام دهید.

۳- حفظ حالت

۱۰ تا ۱۵ ثانیه حالت خودرا حفظ کنید ،دراین تمرین کاری که باید انجام دهید این است که دستانتان را دور خود بپیچیدو سپس شروع به کشیدن گردن به سمت بالا کنید ؛همچنین کمر را صاف نگه دارید بعدنفس عمیقی بکشید و تا۱۰ یا ۱۵بشمارید سپس به حالت اولیه بازگردید این راه کارها ساده اما کارآمد هستند بخصوص برای پوست های شل البته بخاطر داشته باشید سر رامستقیم نگه دارید.حالا ۵ثانیه لب پایین را به سمت بیرون بکشید بعد دوباره به حالت اولیه بازگردانید این ورزش را ۵ بارتکرارکنید تا زمانی که احساس کنید ماهیچه ها خسته شده اند.

۴- نشستن روی صندلی

چهارمین حرکت لاغری صورت درحالی که روی صندلی نشسته اید صورت میگیرد، صاف بنشینید و مدادی را در دهان بگذارید، همه ی این کارها را درحالیکه سررا بدون حرکت و ثابت نگه داشته اید انجام دهید، سپس بامداد روی هوا اسم خود راب نویسید، اینکار را تکرار کنید که هم جالب است هم حرکتی مناسب برای استخوانی شدن صورت.

۵- ورزش ماهیچه های گردن

این ورزش ها برای ماهیچه های گردن عالی است با تمرین می توانید عضلات صورت را شکل دهید، سررابه سمت راست کج کرده و سعی کنید با شانه گوش رابخارانید درهمین زمان فشار کمی را بادست به شقیقه بیاورید ؛ دراین حالت ۱۰ ثانیه بمانید و روی طرف دیگر نیز همین روش را انجام دهید.

استخوانی و لاغر کردن صورت چاق با چند تکنیک ورزشی

۶- لبها و گونه ها

نفس عمیقی بکشید و لب ها رابهم بفشارید و گونه ها را بادکنید. دست ها را روی گوشه ای ازصورت بگذارید و گوش ها،گونه ها را بپوشانید حالا فشاری به گونه ها بیاورید سعی کنید ۵ تا ۶ثانیه در این حالت بمانید و به حالت قبل بازگردید ، این حرکت را ۵ تا ۶ بار تکرار کنید.

۷- دهان را محکم بفشارید

دهان را ببندید و لب ها رابفشارید و سعی کنید به آرامی فک پایین را جلو بیاورید.حالا انگشت اشاره را روی چانه قراردهید سعی کنید با فشاری که به چانه اعمال می شود مقابله کنید و برای چند ثانیه در این حالت بمانید، اینکار را ۸ الی ۱۰بار تکرارکنید.

۸- چانه

یکی ازمهمترین ورزش ها همین ورزش چانه است که آخرین و سخت ترین ورزش دوره محسوب می شود که برای تقویت ماهیچه طراحی شده است، زبان خود را در برابر سقف دهان خود، در نزدیکی دندان های خود نگه دارید ؛ این کار را ۳۰ ثانیه انجام دهید بعد از ۵ ثانیه استراحت دوباره تکرار کنید تا ۱۰ بار باید این حرکت انجام شود.

راه های خانگی برای لاغر کردن صورت چاق

[ad_2]
منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

مدل لباس مجلسی کرمی جدید با ست های زیبا

[ad_1] در این بخش از دنیای مد مجله آرگا با انواع مدل لباس مجلسی کرمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *