• تاریخ: دی 30, 1394
  • شناسه خبر: 9433

مساعدت ۳ میلیارد ریالی حامیان خیر به ایتام تحت حمایت کمیته امداد چاراویماق

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان چاراویماق گفت: در ۹ ماهه امسال حامیان نیکوکار این شهرستان بیش از ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال به ایتام تحت حمایت مساعدت کردند که ۲ میلیارد و ۴۳۹ میلیون ریال آن نقدی و بقیه به صورت غی ...

وثوقی کمیته امداد

به گزارش ندای چاراویماق ، اصغر وثوقی افزود: هر یتیم تحت حمایت در شهرستان چاراویماق ماهانه بیش از ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار ریال کمک دریافت می کند که نسبت به سال گذشته افزایش ۳۵درصدی را نشان میدهد.

وثوقی همچنین میزان مساعدت حامیان در قالب طرح محسنین را ۶۶۷ میلیون ریال برشمرد و تصریح کرد: ۸۴ یتیم با ۸۷۵ نفر حامی در قالب طرح اکرام و ۵۲ خانوار در قالب طرح محسنین تحت حمایت مادی و معنوی ۱۹۰حامی قرار دارند.

وی با توجه به وجود ۳۰۰سرپرست خانوار مددجوی از کار افتاده، از خیرین نیکوکار این شهرستان درخواست مساعدت در طرح محسنین نمود و اظهار داشت: اطلاع رسانی صحیح از وضعیت معیشتی ایتام به حامیان آنان از اولویتهای کاری این نهاد است.

مدیرکمیته امداد شهرستان چاراویماق در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: طی ۹ ماهه امسال ۹۹طرح خودکفایی در قالب تسهیلات خود اشتغالی،کارانگیزی و توان افزایی و طرحهای تبدیلی به ارزش ۱۴میلیارد و۸۶۰ میلیون ریال اجرا شده است.

وی یادآور شد: پرداخت این تسهیلات از منابع امدادی به تعداد۲۳مورد و به مبلغ۲ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال و از محل قرض الحسنه بانک ها ۷۲ مورد به مبلغ۱۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال و از منابع بانکی و امدادی (تلفیقی)۴ مورد به مبلغ یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال بوده است.

وثوقی با بیان اینکه ۱۷۰ نفر در دوره های آموزشی اشتغال شرکت کردند خاطر نشان کرد: ۹۵ نفر در این دوره ها موفق به دریافت مدرک فنی و حرفه ای شده و ۱۱۶ نفر جهت دریافت وام به مبلغ ۱۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی تعداد طرحهای اشتغال مورد اجرا در این شهرستان را ۸۳۶ مورد عنوان کرد و گفت: در ۹ ماهه امسال ۱۳۴۳مورد بازدید و ۱۰۲۸مورد طرح انجام و از نظارت این نهاد خارج شده و برای ۲۱۵ نفر مشاوره شغلی انجام گرفته است.