• تاریخ: دی 15, 1394
  • شناسه خبر: 9189

تمامی داوطلب نامزدی مجلس درحوزه هشترود و چاراویماق تایید صلاحیت شدند

رییس ستاد انتخابات حوزه هشترود و چاراویماق گفت: صلاحیت ۱۰۰ درصد داوطلب های نامزدی نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه تایید شد. ...

۸۵۲

به گزارش ندای چاراویماق، حسن مستفید ، روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۱۹ داوطلب نامزدی ثبت نام کننده در این حوزه انتخابیه، صلاحیت تمامی آنها در بررسی هیات اجرایی تایید شدند.
وی اظهار کرد: در مدت ۱۰ روز فرصت هیات های اجرایی برای بررسی صلاحیت ها، پاسخ های رسیده از چهار مرجع قانونی مورد رسیدگی قرارگرفت.
رییس ستاد انتخابات حوزه هشترود و چاراویماق، یادآور شد: از بین ثبت نام کننده های دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از این حوزه، دو نفر روحانی هستند.
مستفید ادامه داد: آرای مردم این شهرستان ها درانتخابات مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند ماه در ۱۵۸ شعبه اخذ رای جمع آوری می شود که از این تعداد ۹۵ شعبه در شهرستان هشترود و ۶۳ شعبه نیز برای جمع آوری آرای مردم شهرستان چاراویماق در نظرگرفته شده است.
وی گفت: در شهرستان هشترود نیز از مجموع ۹۵ صندوق اخذ رای ۳۷ صندوق ثابت شهری و روستایی و ۵۸ صندوق سیار روستایی پیش بینی شده است.
مستفید افزود: همچنین در شهرستان چاراویماق نیز از مجموع ۶۳ صندوق اخذ رای ۹ صندوق ثابت شهری و روستایی و ۵۴ صندوق سیار روستایی است.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هفت اسفند همزمان با پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزار می شود.
شهرستان های هشترود و چاراویماق با حدود ۱۱۰ هزار نفر جمعیت در جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و در مجلس شورای اسلامی دارای یک کرسی نمایندگی هستند.