• تاریخ: بهمن 2, 1394
 • شناسه خبر: 9074

غربت شهدای گمنام چاراویماق زیرسایه بی‌توجهی مسئولان/یادمان شهدای گمنام، یادمان رفت

با گذشت بیست و یک ماه از تدفین سه شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس، متاسفانه هنوز اثری از احداث یادمان شهدای این شهرستان نیست و این گل‌های فاطمی در غریبی و گمنامی آرمیده‌اند ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای چاراویماق، با گذشت بیست ویک ماه از تدفین شهدای گمنام در در تپه نور چاراویماق، این شهدا زیر سایه بی‌توجهی مسئولان همچنان غریب هستند و یادمان شهدای گمنام، یادمان رفت.

۱۲

، و ما تا به ابد به آن‌ها که قمقمه‌ها را دفن کردند تا هوس آب نکنند مدیونیم، دیر یا زود همه خواهیم رفت، همه ما به‌سوی مقصد اصلی و جایگاه همیشگی کوچ خواهیم کرد، در رفتن هیچ شکی نیست مهم چگونه رفتن است، اللهم ‌ارزقنی توفیق الشهاده فی سبیل‌الله به حق زهرا(سلام‌الله علیها).
 
۱۳اردیبهشت ۹۳، چاراویماق سه مهمان گمنام را در خود پذیرا بود و مردم ولایتمدار و شهیدپرور این شهرستان میزبانی خوبی در روز تشییع و تدفین این آلاله‌ها از خود نشان دادند.

پیر و جوان، کوچک و بزرگ آمدند تا بگویند ای شهدا اگر پدر و مادرهایتان نیستند تا شما را تا منزل ابدی بدرقه کنند ما همگی جزیی از خانواده شما هستیم که  به پیشواز شماآمده‌ تا احساس غربت نکنید.

۰۰۰۲

در این روز که یکی از ماندگارترین روزهای شهرستان چاراویماق  بود سه شهید گمنام در تپه نور این شهرستان آرام گرفتند و محلی برای حضور ارادتمندان به شهداء تبدیل شدند.

با گذشت بیست و یک ماه از تدفین سه شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس، متاسفانه هنوز اثری از احداث یادمان شهدای این شهرستان نیست و این گل‌های فاطمی در غریبی و گمنامی آرمیده‌اند.

در این مدت که شهدای گمنام در تپه نور  آرمیده‌اند برنامه‌های مختلفی به صورت خودجوش و مردمی در این مکان مقدس برگزار شده و عموم مردم خواستار ساخت یادمان و مقبره‌ای در خور شأن این شهیدان عزیز و غریب شهرمان هستند.

حال هر چه از زمان تدفین این آلاله‌های بی‌نام خفته در خاک چاراویماق  می‌گذرد غربتشان بیشتر و بیشتر احساس می‌شود، باوجود گذشت این مدت از دفن این گل‌های فاطمی هیچ اتفاق خاصی برای ساماندهی یادمان آنان نیفتاده است.

۰۰۰۳

شهدایی که عموم مردم به‌ویژه نسل جوان منطقه برای حضور آنان در این وادی لحظه‌شماری می‌کردند اما متأسفانه امروز شاهد آن هستیم که مزارشان زیر نور مستقیم نور خورشید می باشد. و مردم راه دسترسی مناسبی برای زیارت این شهدا ندارند.

اینک انتظار می‌رود مسئولان امر و همچنین سایر متصدیان دوباره با آن همت قبلی که برای ساخت و آماده‌سازی تدفین شهدا درتپه نور  داشتند، پای‌کار بیایند و یادمان و المانی درخور و شایسته این شهدای غریب ایجاد کنند.

یادمان شهدای گمنام چاراویماق احداث شود

کوچکترین وظیفه ما در برابر شهدا پاسداشت خون آنها و به حقیقت رساندن خواسته‌شان که اطاعت از مقام معظم رهبری است،، تا در پیشگاه امام زمان(عج الله) همواره رو سفید باشیم.

 با حضور شهدای گمنام در شهرستان چاراویماق فضای شهر تغییر کرده است، به طوری که  شهید در هر مکانى حضور پیدا کند قداست و معنویت با خود مى‌آورد.

 مسئولان باید توجه کنند تا کاری که قرار است انجام دهند در خور شأن شهدا باشد،

 مسئولان فقط به گلباران قبور شهدای گمنام در مراسمات مختلف اکتفا نکنند و به فکر ساخت یک یادمان مناسب باشند.

۰۰۰۴

 وقتی فردی از دنیا می‌رود خانواده آن مرحوم تا چهلم وی یک مزار زیبا برایش درست می‌کنند، ولی اکنون بیست و یک ماه از تدفین شهدای گمنام می‌گذرد ولی بدون راه دسترسی مناسب و یادمانی در شان شهدا.

 شهدای گمنام شهرمان بعد از تدفین نباید اینگونه در غریبی و غربت باقی بمانند و از مسئولان خواسته می‌شود تا صریحا یکجهت دسترسی راه مناسب و یادمانی در خور شهدا بسازند.

۰۰۰۵

مزار شهدای گمنام چاراویماق می‌تواند یک فضای فرهنگی و معنوی برای این شهرستان باشد چرا بعد از گذشت بیست و یک ماه از تشییع این آلاله‌های گمنام، ساخت یادمان مورد غفلت قرار گرفته و کسی به فکر نیست؟ 

از مسئولان شهرستان چاراویماق انتظار می‌رود که با اختصاص بودجه مناسب برای احداث یادمانی در خور شأن این شهدا اهتمام جدی کنند.

پایان پیام/

 • علی - بهمن 3, 1394 در 4:17 ب.ظ

  باسلام

  حقیقتا راه بسیار خطرناک است بنده به چاراویماق آمده بودم تابستان ۱۳۹۳ مرداد ماه بود بعداز گذر چند تا پیچ دیگه

  خانواده از ماشین پیاده شدن بنده به تهایی به زیارت قبور این عزیزان مشرف شدم راه خطرناک بود و موقع برگشتن

  واقعا برای بانی یان این کار طلب آمرزش از خدا خواستیم که چرا و برای چه انگیزه ای این کار رو انجام داده اند

  کمتر از راه پیر سقا نبود به راستی تا کی چاراویماق باید مظلوم بماند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟