• تاریخ: آذر 20, 1394
  • شناسه خبر: 8804

تبلیغ انتخاباتی یا سوء استفاده از عواطف مذهبی مردم/ کاندیداها برنامه ارائه دهند

متاسفانه روند استفاده از نام مبارک ائمه در فعالیتهای تبلیغاتی از انتخابات مجلس هفتم در حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق آغاز شد و از آن زمان به بعد هریک از کاندیداها نام یکی از ائمه را برای شعار تبلیغانی خود استفاده می ک ...

۳۰

به گزارش ندای چاراویماق به نقل از  پیک هشترود، همگان می دانند که نام ها و اسماء الهی و ائمه(ع) از حرمت خاصی برخوردار است و لذا مردم ایران از عشق و ارادت خالصانه ای که به قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از دیرباز داشته اند، همواره از اسماء الهی و مقدس و نام های مبارک اهل بیت(ع) برای مساجد، حوزه های علمیه، حسینیه ها و مکان هایی که شرافت ذاتی و یا سببی دارند، استفاده می کنند.

 

در همین راستا کاربرد این اسماء مقدس برای مراکز علمی، فرهنگی و یا موسسات خیریه هم قابل قبول است، ولیکن آنچه هم اکنون مشاهده می شود سوء استفاده ای است که کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس از این نام های مبارک و مقدس می کنند.

 

تبلیغ انتخاباتی یا سوء استفاده از اسامی مقدّس

 

با آغاز تبلیغات رسمی کاندیداها و زمانی که بازار انتخابات بسیار گرم شده در هر نقطه از شهر که قدم می گذاریم تراکت های تبلیغاتی نامزدهای گوناگون که منقش به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و نام یکی از ائمه (ع) می باشد در سایزهای کوچک و بزرگ و به تعداد زیاد بر روی زمین افتاده و مردم از روی آنها عبور می کنند.

 

برای تائید این مطلب به استفتائی از مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره می شود که وی به پرسشی در این باب اینگونه پاسخ داده اند: طبع و نشر آیات قرآنى و اسماء جلاله وامثال آن اشکال ندارد، ولى بر کسى که به دستش مى‏رسد، واجب است که احکام شرعى آنها را رعایت نماید و از بى احترامى و نجس کردن و مسّ بدون وضوى آنها خوددارى کند.

متاسفانه این روند استفاده از نام مبارک ائمه در فعالیتهای تبلیغاتی از انتخابات مجلس هفتم در حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق آغاز شد و از آن زمان به بعد هریک از کاندیداها نام یکی از ائمه را برای شعار تبلیغانی خود استفاده می کنند.

کاندیداها رنگ اختصاصی انتخاب کنند

شاید بتوان یک پیشنهاد به کاندیداهای انتخاباتی مجلس در هشترود داد و آن این که هر یک از آنها همانند انتخابات ریاست جمهوری رنگی را برای خود انتخاب کنند و اقلام تبلیغاتی خود را به آن رنگ منقّش کرده و خود را از دیگران متمایز کنند تا در این میان و در بهبوهه تبلیغات و انبوهی از پوستر و تراکت های ریخته شده در خیابانهای شهر لااقل بی احترامی به نام ائمه (ع) صورت نگیرد.

اما بهترین روش همان ارائه برنامه جامع و قابل اجرا برای زمان بعد از پیروزی در انتخابات است تا مردم هم آگاهانه از روی برنامه به شما رای دهند.