• تاریخ: آذر 14, 1394
  • شناسه خبر: 8686

چه کسانی باید تبلیغات انتخاباتی داشته باشند؟/ مردم انتظار تبلیغات سالم را دارند

تبلیغات انتخاباتی برای افرادی است که شناخته شده نیستند اما در چاراویماق این امر برعکس شده و افراد شناخته شده هم از ماهها قبل با دیدارهای چهره به چهره با مردم به دنبال راه یافتن به مجلس هستند. ...

۰۳۲۷

به گزارش ندای چاراویماق به نقل از پیک هشترود، کمتر از صد و بیست روز مانده به انتخابات، بحث کاندیدا شدن و آمدن و نیامدن افراد از هر طیف و سلیقه سیاسی بحث داغ امروز هشترودی ها و چاراویماقی ها  است.

تبلیغات انتخاباتی امری ضروری است.

از طرفی انتخابات یکی از ارکان هر حکومت مدعی دموکراسی است و برای آن‌که این انتخابات به بهترین شکل برگزار شود، لازم است نامزدها، خود را به کسانی که در طرف دیگر انتخابات قرار دارند، بشناسانند. این شناساندن با تبلیغات انجام می‌شود، اما این نگرانی همواره وجود دارد که در تبلیغات تخلف صورت گیرد. به این معنا که از بیت المال سوءاستفاده شود، وعده هایی برای تبلیغات داده شود، از نام شخصیت های مهم کشوری و لشکری هزینه شود یا از هزار و یک راه دیگر تخلفاتی انجام شود.

اما این در حالی است که پیش از شروع مراحل اولیه انتخابات و ثبت نام نامزدها، بعضا شاهد تبلیغات زودهنگام  هستیم و بسیاری از نامزدها شروع به تبلیغات انتخاباتی خود با ابزارها و شیوه‌های گوناگون تبلیغاتی می‌کنند.

آغاز تبلیغات غیررسمی انتخابات مجلس در شهرستانهای هشترود و چاراویماق

مدتی است تبلیغات غیررسمی انتخاباتی مجلس در شهرستانهای هشترود و چاراویماق آغاز شده و کاندیداهای احتمالی اقدام به برگزاری جلسات انتخاباتی و سخنرانی با حضور مردم می‌کنند و در همین جلسات وعده‌های فراوان و متعددی به افراد حوزه انتخابیه‌شان می‌دهند، وعده‌هایی که شاید هیچ‌گاه محقق نشود و تنها در حد آرزو برای مردم آن حوزه انتخابیه باقی بماند.
شام و ناهارهای انتخاباتی، شرکت در مراسم ختم و عروسی، عیادت از بیماران، کمک‌های مادی به مساجد، مؤسسات خیریه و حتی افراد رأی‌دهنده و ده‌ها مورد دیگر، از جمله مواردی است که نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی برای جلب توجه رأی‌دهندگان و پیروزی در انتخابات انجام می‌دهند.
اگرچه معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات اعلام کرده است که فعالیت و تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در فضای مجازی و واقعی خلاف قانون است و اگر زودتر از موعد انجام شود، توسط هیات های اجرایی رصد و برخورد می شود.
لزوم رصد فعالیتهای انتخاباتی مجلس در هشترود از سوی نهادهای نظارتی
اما امروز در سراسر کشور و مخصوصا در هشترود و چاراویماق  شاهد برگزاری جلسات علنی هستیم که رنگ وبوی انتخاباتی دارند و نیاز است نمایندگان دولت و سایر نهادهای دخیل در این امر رصد کافی داشته باشند.
نکته مهم دیگر این است که تبلیغات انتخاباتی برای افرادی است که شناخته شده نیستند اما در هشترود و چاراویماق  این امر برعکس شده و افراد شناخته شده هم از ماهها قبل با دیدارهای چهره به چهره با مردم به دنبال راه یافتن به مجلس هستند. سوال مهم این است که این افراد در تبلیغات خود به چه نکاتی اشاره می کنند
مردم انتظار تبلیغات سالم را دارند.
سخن آخر اینکه؛ شروع زود هنگام تبلیغات توسط برخی نامزدها و نیز دادن وعده‌ و وعیدهای غیر قابل تحقق توسط برخی از نامزدها از ضعف‌ها و موارد ناپسندی است که امید داریم در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار گیرد، باشد که از تکرار مجدد این اشتباهات جلوگیری شود و کاندیداهای انتخاباتی از حوزه هشترود و چاراویماق برای تصاحب کرسی سبز بهارستان با یکدیگر رقابت سالمی داشته باشند.