• تاریخ: بهمن 11, 1393
  • شناسه خبر: 645

چند می گیری شهردار قره اغاج بشی؟!

(مطالب منتشر شده در این مقاله به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد و پایگاه اطلاع رسانی ندای چاراویماق به عنوان رسانه ای مردمی به انعکاس دیدگاههای مختلف شهروندان عزیز می پردازد.) ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای چاراویماق به نقل چاراویماق:

IMG10443120

شهرداری نوعی سیستم غیر متمرکز اداری است برای اداره امورات عمرانی و تنظیف و بهسازی و فضای سبز و ابعاد فرهنگی عمومی و … شهر. و نکته قابل تامل در اداره خودگردان شهرداری هاست که این امر در شهر های کوچکی مثل قره آغاج که درامد شهری قابل توجه ندارند بسیار مشکل افرین هست و خواهد بود.
اما مشکل شهر ما تنها درامد نداشتن نبوده متاسفانه از وقتی در دولت اصلاحات قانون شوراها اجرایی شد بجای انکه یک تشکل صنفی و تخصصی شکل بگیرد بیشتر یک پایگاه سیاسی غیر تخصصی شکل گرفت و مشلات شهر از ان موقع دو چندان شد. منظورم دوره خاص شوراها نیست این واقعیتی بوده غیر قابل انکار که همیشه شهر ما دچار تنشها و کشمکشهای جناحی بوده و هر کس از جیب مردم و منابع مالی شهرداری برای دوستانشان باندی درست کرده و با کسب رای انها تا دوره تمام بشود برای خدمت به طیف خاص از راه درست و نادرست مبادرت کرده تا شرمنده دوستان نشود دریغ از حق مردم و ابادانی و رشد و توسعه فضای سبز و اخذ عوارض قانونی و دریافت منابع دولتی و… البته شاید به نظر بیاد در همه جا چنین بوده شاید درست باشد اما در شهری که در امد ان از کارخانجات و عوارض و تراکم و …. تامین میشود این فعالیتها در حاشیه بوده و رشد شهر در متن ولی در شهر ما این نوع رویکرد در متن بوده و رشد شهر اگر هم باشد در حاشیه.
نکته دیگر اینکه همیشه شوراهای محترم شعار بومی گرایی داده و از نیروهای سیاسی و … دعوت به همکاری میکنند در حالی که همه باید دقت کنند که اینجا محل تخصص هست. بومی بودن درست است ارزوی همه ماست اما به چه قیمتی وقتی که نیروی متخصص و کاردان شهری نباشد چه اصراری است فردی از دیگر دستگاهها بیاد و شهردار شهر شود بنابراین نکته اول اینکه اصرار بی مورد بر بومی بومی بودن اشتباه محض است و دوم اینکه فقط نیروی متعهد و متخصص این کار میتواند گره از کار شهر بگشاید و شاید نیروی متخصص غیر بومی معذوریت فرد بومی را نیز نخواهد داشت و موفقتر عمل کند.
مطلب دیگر در راستای سیاسی کار کردن دوره هایی از شوراها جذب غیر فنی و غیر اصولی نیروی انسانی بوده که متاسفانه هر کدام از شوراها از نفرات خود معرفی و جذب کرده اند دریغ از پشتوانه مالی و تخصصی. و اثرات این تصمیم غلط اکنون به وضوح به چشم میاید بطوری که شهردار سابق عنوان میکرد که اگر ما خیلی زرنگ بوده و حقوق کارکنان را به موقع سر ماه بدهیم عملکرد خوبی داشتیم فلذا اکنون شهرداری ما به یک ارگان مصرف کننده تبدیل و خاصیت ابتکاری و نواوری و خلاقیت و زیباسازی و شهرسازی و … را از دست داده است شاید اسفالت کوچه و تنظیف نصفه و نیمه کنونی را خلاف این مطلب بدانید البته این کار نیز شایسته ی تقدیر می باشدولی با نسیه و منت این کارخانه و ان مسئول وزارت خانه را کشیدن و با سیلی صورت خود را سرخ کردن نمی تواند دوام و استمرار داشته باشد.
و اما وضعیت حال کنونی شهرداری: در حالی که شورای محترم کنونی آقای عرفانی فرد را انتخاب کردند نگرانی گذشته باز بیشتر بود ولی با شخصیت فردی شهردار یک تعادل منطقی بین شورا و کارکنان و همشهریان ایجاد شده بود و با فعالیتهای شبانه روزی توانسته بود شهرداری را سرپا نگه دارد که یک باره خبر بخشدار شدن ایشان شنیده شد و این البته برای خود ایشان بسیار مطلوب بود در موقعیت نسبتا موفق در مدت کوتاهی شهرداری را ترک و به پست مدیریتی میرود که کمترین اسیب اجرایی را خواهد دید. ولی متاسفانه باز شهرداری ماند با مشکلات چندین ساله و رویکرد غلط اتخاب شهردار.
البته ناگفته نماند انتخاب دوست عزیزمان اقای حسنی بعنوان سرپرست با کمال احترام به ایشان باز نقطه تاریک دیگری در عملکرد شوراها بود.
اکنون شوراهای محترم شبانه روز دنبال شهردارند اما با چه معیارهایی و با چه رویکردی؟
چرا بر امیال شخصی و گروهی و نیتهای پشت پرده خود پا نمیگذارند و دنبال فردی متخصص صرف نظر از بومی و غیر بومی بودن نیستند ؟
چرا به فکر ابادانی شهر بدون رسیدن به ابادنی خود نیستند ؟
چرا به تعهدات خود که در زمان انتخابات به مردم داده اند عمل نمیکنند؟
چرا این فرصت محدود ی که مردم در اخیار ایشان قرارداده را مغتنم ندانسته و کاری نمیکنند کارستان؟
. هزاران چرایی دیگر که مجال بیشتر میطلبد و قلمی پربارتر
و اما چه باید کرد؟
۱- با اهتمام و توکل بر خدا شهرداری انتخاب شود متخصص دارای سابقه فعالیت در شهرداری و متعهد به ابادانی شهر
۲- معیارهای گروهی و جناحی را در انتخاب شهرداری کم رنگ کرده و این فرصت کوتاه و گذرا برای خدمت را غنیمت شماریم
۳- برای جذب نیروی متخصص در حوزه های فنی اقدام و نسبت به بازخرید نیروهای غیر تخصصی و مازاد تا حدامکان اقدام کنیم.
۴- نسبت به طرح عدم درامد مستمر این شهر در وزارت کشور و استانداری بصورت جدی اقدام تا کمکهای دولتی را افزایش دهیم
۵- در اخذ عوارض شهری بدون هیچ ملاحظه ایی اقدام شود تا حداقل این منبع ذاتی شهرداری کمسو نشود.
۶- در بیان بیلان کاری شهرداری و شورا برای مردم در مجامع عمومی صادق باشیم و نسبت به آن اهتمام کنیم
و …..
به امید داشتن شهری زیبا و اباد
محمد رضایی