• تاریخ: اردیبهشت 19, 1394
  • شناسه خبر: 3985

سخنی با هشترودیان و چاراویماقی های مقیم تهران و کرج

همانطوریکه که اکثر دوستان اطلاع دارند اخیرا با حمایت مالی جناب آقای رستم پور و مدیریت جناب آقای میرخانی ضیافت نهاری تحت عنوان دید و بازدید هشترودی های مقیم تهران و کرج در تالار سمرقندی تهران برگزار شد ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای چاراویماق به نقل از تلخک های هشترود:

((چرا هشترود پیشرفت نمیکند )) سوالی بود که در مراسم دیدار نوروزی هشترودی های مقیم تهران و کرج  از حاضران پرسیده شد !!!!

بدون شک اکثرمخاطبان بر این نکته که مهاجران شهرستانی مقیم مرکز و کلانشهرها جز سرمایه و پتانسیل های اصلی زادگاه خود میباشند که همیشه دغدغه آبادانی و توسعه شهرستان خود را دارند تا شاید روزی  با برآورده شدن انتظاراتشان دوباره به زادگاه خود بازگردند واقفند. بیشتر مهاجران شهرهای کوچک وروستاها در کلان شهرها دورهم جمع شده  با ایجاد انجمن ،هیئت ،کانون و…. با اساسنامه های  ثبت شده و قانونی سعی میکنند در دیار غربت هوای همدیگر را داشته و یار و غمخوار هم باشند . در کنار چنین اهداف انسانی و بشردوستانه هرازگاهی با برگزاری مراسم هاو همایش مختلف سعی میکنند دیگر همشهریان خود را در جریان کارهای اجرایی وتلاشهایی  که برای ابادانی زادگاه خود انجام داده و یا در صدد انجام ان هستند باخبرسازند که حرکتی بسیار ستودنی و قابل ستایش است .

همانطوریکه که اکثر دوستان اطلاع دارند اخیرا با حمایت مالی جناب آقای رستم پور و مدیریت جناب آقای میرخانی ضیافت نهاری تحت عنوان دید و بازدید هشترودی های مقیم تهران و کرج در تالار سمرقندی تهران برگزار شد .چنانکه از نام همایش و یا مراسم مشخص است موضوع و هدف اصلی مراسم تجدیددیدار دوستان و همشهریان هشترودی مقیم مرکزبود که می باید به همه بانیان ودست اندرکاران این برنامه تبریک ودست مریزاد گفت .البته این مراسم مطابق میل برگزار کننده گان ان اجرا نشده و حاشیه هایی را بدنبال داشت که ما سعی میکنیم در این مورد نکاتی را بیان کنیم.

اکثر این دوستان و همشهریان مهاجر، اختلافات ،چند دستگی های معمول و همیشگی ،بیکاری ،کمبود درامد ،کمبود امکانات ،فرهنگ ضعیف و…. راعامل اصلی مهاجرت خود عنوان میکنند که تاحدود زیادی میتواند قانع کننده وصحیح هم باشد. اعتقاد ما هم بر این است هرکسی حق دارد از اختلاف و تفرقه ،فرهنگ ضعیف ،بیکاری ،کمبود درامد و….فرار کند و به کلانشهری برود که دود اینگونه آسیب های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی  به چشمش نرود این حق طبیعی شماست که برای موفقیت و پیشرفت خود و فرزندانتان زادگاه خود را ترک نمایید. آرزو میکنیم در هر کجای این کره خاکی ساکن هستید سلامت و موفق باشیدو در این میان اگر خواستید دلی بسوزانید آنرا بری محل اقامت فعلی خود بسوزانید تا به اهداف و آرزوهایی  که زمان مهاجرت در سر داشتید نزدیکتر شوید .ما ساکنان هشترودهم اگه دیدیم توان تحمل مشکلات مطرح شده را نداریم مثل شما ترکش میکنیم .در حال حاضر شما نقش دایه مهربانتر از مادررا برای هشترود بازی میکنید. هشترود موطن من و کسانیست که در حال حاضر هوای آنرا استنشاق میکننداگر ما ها قدمی برنداریم از دست شما  هیچ کاری ساخته نیست .به عقیده ما برگزاری چنین همایشهایی نه تنها سودی در جهت پیشرفت و توسعه هشترود نخواهد داشت بلکه باعث ایجاد حواشی و اختلافات جدیدی شده و فعالیتهای دیگران را هم تحت تاثیر قرار میدهد و عقب ماندگی و پسرفت بدنبال دارد .

کم و بیش ازطریق تماسهایی که با دوستان حاضر در مراسم داشتیم و همچنین با مشاهده عکسها تا حدود زیادی از مسائل حاشیه ای این مراسم و میهمانان و همچنین جلسات قبلی این گروه یا هیئت باخبر هستیم .خدا رحمت کند نسل قدیمی ها را که ضرب المثل خوب و بجایی زده اند ((اگه کلاغ جراح بود ،ما تحت خودشو بخیه میزد و یا اگه لالایی بلدی چرا خوابت نمیبره )) .

روی سخنمان با دوستان برگزار کننده این مراسم و اعضای ارشد این هیئت است اکثر شما دوستان سالهاست که ترک دیار کرده وپایتخت نشین هستید چرا تابحال نتوانسته اید انجمن ،هیئت و یا کانون اساسنامه دار و رسمی برای هشترودیان مقیم مرکز تشکیل دهید چرا مکان مناسبی مانند فرهنگسرا ،تالار ،مسجد و یا حتی حسینیه برای گردهمایی های خود تهیه کنید درحالی که بیشتر روستائیان مهاجر هم مکانهایی برای گردهمایی های خود دارند؟ چرا همین هیئت خود را نتوانستید به مقصود و اهداف تعین شده اش برسانید؟ اگر این هیئت مذهبی است چه دلیلی به مطرح کردن چنین سوالاتی در مورد هشترود است؟ مگر برای پیشرفت کردن زادگاه خود را ترک نکردید کو این پیشرفت ؟؟؟

جناب آقایان مهمان حاضر در این مراسم :

جناب آقای حضرتی شما سالها در راس این مملکت بوده اید و هستیدممکنه توضیح دهید تابحال کدام قدم عملی را برای پیشرفت هشترود انجام داده اید ؟آیاجهت پیشرفت فرهنگی مردم نمایندگی روزنامه تان را به هشترود داده اید ؟ آیاجهت حل اختلافات و چنددستگی ها در هشترود میانجیگری کرده اید ؟شما حتی جواب اعتماد صمیمانه مردم هشترود به برادرتان در انتخابات را هم خوب ندادید؟ رای خود را گرفتید و رفتید وپشت سرتان را هم نگاه نکردید؟

جناب اقای صادقی شما هم همینطور،بنا به ادعای خودتان سالهاست که در راس بالاترین سمتهای دولتی هستید آیا حضور شما در این سمت ها نفعی برای هشترود داشته است؟چرا فقط در آستانه انتخابات به هشترودی بودن را افتخار میدانید ؟

جناب اقای شاهی (دوست بسیار عزیزم ) دو دوره از هشترود ویک دوره هم از رباط کریم نماینده مردم بودید در طول این ۱۲ سال چکارمهمی  برای شهرستان هشترود انجام دادید.آیا بجز وام های دویست هزارتومانی که نوعی توهین به شخصیت افراد بود کاری برای هشترود انجام دادید؟

جناب اقای اسماعیلی کارنامه سی ساله شما در میان مردم هشترود کاملا سیاهه.سی سال  زمان زیادی برای ابادانی هشترود بود.همه این چند دستگی و اختلافات پوچ در هشترود حاصل کینه توزی های جنابعالی با امام جمعه فقید هشترود است .شرم و خجالت در این جور مواقع کلمه گرانقدریست !!!

واما جناب آقای شیری شما چرا؟؟؟شما منتخب و نماینده مردم هشترود هستید نه هشترودی های مقیم مرکز!!برای دفاع از عملکرد و گزارش توسعه هشترود مکان مناسبی را انتخاب نکردید قرار نیست یک تعداد سرمایدار پایتخت نشین برای ما تصمیم بگیرند !!نکنه آب و هوای تهران به مزاج شما هم ساخته وشما هم به جمع هشترودی های مقیم مرکز اضافه شدید ؟ اگر عملکرد قابل دفاعی دارید بیاید و مردم شهر خود را در جریان بگذارید .

از دیگر مدعوین هم سوال میکنیم چکاری برای هشترود انجام دادیدکه پیشرفت نکرده است ؟در یک کلام بگوییم ((کافیست)) ما را به حال خود رها کنید .

سوالتان این بود که چرا هشترود پیشرفت نمیکند ؟شماها که رفتید چقدر پیشرفت تهران و یا کرج تاثیرداشته اید ؟در زندگی شخصی خود چقدر پیشرفت کرده اید که ما اینجا پیشرفت نکردیم ؟ بیش از ۹۰ درصد ساکنین هشترود تو خانه های خود زندگی میکنند در حالی که بیش از ۹۰ درصد شماها مستاجرید !!!شماها ترافیک ،دود ،کلی اسیب های اجتماعی  ، بیماری های روحی و روانی و….دارید و ما ظرف ده دقیقه از دورترین نقطه شهرمان به خانه مان میرسیم ما قلعه ضحاک ،آبلاغ چایی و …داریم ما امنیت داریم . ما همسایه و همشهری های فداکاری داریم داریم که در بدترین روزهای زندگیمان تنها یمان نمیگذارند. در مورد آموزش حرف بزنیم ؟باشه میگوییم مگر هر کدام از شماها که ادعای روشنفکری را دارید حاصل مدارس این شهر نیستید ؟مگر آبا و اجداد خود شماها که از امکانات بیمارستانی و بهداشتی هشترود استفاده کردند اینجا درمان نشدند که ادعا کنید امکانات بهداشتی ندارید؟ادعای نداشتن فرهنگ میکنید ؟ فرهنگ یعنی کنار خانواده بودن ، احترام به بزرگترها ، رعایت حقوق دیگران !خودتان قضاوت کنید با این شاخصه های انسانی شما فرهنگی تر هستید یا ماها ؟؟؟اگر غیر این شاخصه هاست همان بهتر که شما فرهگنی تر از ما باشید .

جنابان هشترودی های مقیم تهران و کرج و همه جای ایران :

هشترود خیلی پیشرفت کرده است و بیش از این هم خواهد کرد هر آنچه برای ادامه یک زندگی شرافتمندانه و انسانی لازم و ضروریست است در هشترود وجود دارد. مشکل شهر ما نداشتن امکانات فوق رفاهی است ما درد و درمان شهرخود را بهتر از شما میدانیم. درست است ما کارخانجات بزرگ نداریم ما پارک و سینما و …نداریم ،ما بیمارستانهای فوق تخصصی و مدارس پیشرفته و آموزشگاه های موسیقی وهنری و…نداریم واین را هم میدانیم که همه این موارد برای شهرمان لازم و ضروریست ولی سرمایه مالی اش را نداریم !!اگر واقعا دلتان برای هشترودوشهروندانش میسوزد.بسم الله عمل کنید.بیایید در شهر خود سرمایه گذاری کنید!اگر همه شما ها به زادگاه خود بازگردید به نسبت افزایش جمعیت ،سرمایه های مالی و فکری شهر ما بالا رفته و شاهد پیشرفت های اقتصادی ،فرهنگی ، اجتماعی و….خواهیم بود اگر عملگرایی از توانتان خارج است بهتر است سکوت کنید ودر مورد هشترود تصمیم گیری نکنید.دردناک است برای یک ساکن هشترود که ببیند کسانی برای شهرش تصمیم گیری و تصمیم سازی میکنند سالهاست از استنشاق هوای ازادش هم بیزارند .