• تاریخ: اسفند 16, 1393
  • شناسه خبر: 1731

روحانی ، ما ، بیم ها و امید ها

سیاسی ترین دلنوشته های یه وبلاگ نویس از دولت تدبیروامید ...

به گزارش ندای چاراویماق به نقل از وبلاگ دلنوشته های من

دقیقا روز ۲۴ خرداد بود که حدود  ۲۰ میلیون ایرانی [دقیقا ۱۸٬۶۱۳٬۳۲۹ نفر از مجموع ۳۶٬۷۰۴٬۱۵۶ نفری که پای صندوقها رفتند ] با ذوق و شوق خاصی در حالیکه به کلید تدبیر و امید دلبسته بودند به پای صندوقهای رای رفتند تا ضمن لبیک به ندای رهبری مبنی بر خلق حماسه سیاسی ، به یک فرهنگ خاصی که هشت سال بود دولت را در اختیار داشت نه بگویند، فرهنگی که با مدرک جعلی معاون اول اولش شروع شد و به محکومیت معاون اول دومش ختم شد !

40083247667056813385.jpg

مردم در انروز با این امید ها به سوی صندوق های رای میرفتند تا رئیس جمهور مدبر خود را که مدعی بود با تدبیرش ، با کلید تدبیرش ، راهگشای مشکلات عدیده ناشی از سو مدیریت احمدی نزاد خواهد بود را انتخاب کنند و الحق که کاری کردیم کارستان ! حماسه سیاسی خلق کردیم که دوستان احسنت گفتند و دشمنان برخود لرزیدند از یان حماسه بزرگ !

امروز حدود ۲۱ ماه از انتخاب اقای روحانی و ۱۹ ماه از کلید داریش می گذرد و ….

امارها می گویند که تورم صفر شده است

اما مردم هیچگونه تفاوتی نه تنها حس نمی کنند ! بلکه از لحاظ معیشتی در تنگنا و فشار اقتصادی شدیدتری قرار گرفته اند ! رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار هم می گوید یک وعده غذا بخورید ! (اینجا بخوانید )

امارها می گویند که فضا باز تر شده است

اما مردم می بینند که گروهای فشار کنسرتها را لغو می کنند! الهه کولائی را از فرودگاه برمیگردانند ! سخنرانی ها در دانشگاهها لغو میشود! و روزنامه ها بخاطر تصویر رئیس جمهور سابق بسته میشوند !

امارها می گوید دولت پاک دست تر شده است

اما مردم می بینند که ماجرای ۱۲۰۰۰میلیارد ریالی سرباز می کند و داماد اقای وزیر صنعت و معدن از رانت ۲/۱ میلیون دلاری بهره مند میشود ، ماجرای کرسنت به ضرر ایران تمام میشود ، رانت ۶۴۰میلیون یوروئی در وزارت صنعت و معدن رخ میدهد ، در کمیته امداد تویسرکان اختلاس کلان روی میدهد و …و…و…

ما قبول داریم که یکعده خاص ۴۰نفره در مجلس شلوغ بازی در میاورند

ما قبول داریم که توافق هسته ای و تحریمها مشکل ساز است

ما قبول داریم که نفت را ۴۰-۵۰ دلار می فروشیم

و ما قبول داریم که مشکلات فراوان است

اما اقای روحانی بهتر است یکبار تاریخ را بخوانید ! نه ! لازم نیست به دوران قاجاریه ، صفویه و یا اشکانیان بازگردید ! همین نزدیکیها ، تنها به ۱۶ سال قبل برگردید و تاریخ دولت خاتمی را از نو بخوانید!

اقای خاتمی دولت را با بیش از ۱۷میلیارد دلار بدهی خارجی تحویل می گیرد

اقای خاتمی نفت را با کمتر از ۷ دلار می فروشد

اقای خاتمی با مجلس پنجمی کار می کند که اکثریت ان مجلس ، اقلیت ۴۰نفره امروز بود

اقای خاتمی هر ۹ روز یک بحران را طی می کند

اما امار چه می گوید

خاتمی پاک ترین دولت بعد از جنگ را داشته است

خاتمی تنها دولتی بوده است که در نفت ۷دلاری اجازه نداد تورم از ۲۰درصد بالا برود

خاتمی تنها دولتی بود که وزرایش استیضاح شدند ولی بازهم نفرات جانشین افرادی قوی بودند

و … و…. و…. و….

اقای روحانی عزیز بقول حجاریان بزرگوار رابطه ما اصلاح طلبان با شما رابطه انتقاد – اتحاد است!

ما اصلاح طلبان که با خودگذشتگی جناب اقای دکتر عارف و مسئولین پذیری ایشان در سخت ترین برهه و در بهترین شرایطی که داشتیم [ نظرسنجی ها حکایت از نفر اول بودن دکتر عارف داشت ] تنها به این امید که فرهنگ بگم بگم و هاله نور و امارهای دست ساز و … از قاموس سیاسی کشور پاک شود به شما رای دادیم تا

اقتصادی رانت زده و ویزه خوارانه را پاک و تمیز نمائید

تا سیاست خارجی بحران زده را ترمیم نمائید

تا سیاست داخلی را سروسامان دهید و احزاب بتوانند براحتی فعالیت کنند

تا کنسرتهای موسیقی به بهانه لباس شخصی ها تعطیل نشود

نکند که اشتباه کرده باشیم ؟!

امروز چرخش شما بسمت راست و کارگزاران سازندگی و شخص اقای هاشمی بهرمانی رفسنجانی نگران کننده است چرا که

دولت کارگزاران بنیانگذار تجمل گرائی در ایران اسلامی است

دولت کارگزاران ایجاد کننده فاصله طبقاتی شدید بین مردم بعد از انقلاب اسلامی است

دولت کارگزاران روحیه اقتصادی سرمایه داری دارد و در این اقتصاد همیشه ضعفا زیر پای ثروت مندان له میشوند

دولت کارگزاران هرگز نتوانست پاک دستی خود را عینیت ببخشد و نمونه واضح ان کرباسچی و محکومیتش بود

اقای هاشمی به عنوان پدر معنوی کارگزاران هرگز نتوانست اصلاح طلبان را به عنوان یک رکن قوی بپذیرد و همیشه در میان دو گروه نقش میانجی را بازی کرد که همواره فقط راهنمایش بسمت چپ بود و گردشش به سمت راست !

اقای روحانی از شما می خواهیم کمی چشمهایتان بشورید و جور دیگری نگاه کنید ! میدانیم که تحریم ها کارها را سخت تر نموده است ، اما وجدانا همه راه حلها که به تحریمها ختم نمیشود !

اقای روحانی شما علنا سیاست داخلی را رها کرده اید و تمامی توان خود را معطوف به مذاکرات کرده اید ! سوال اینجاست که اگر ما به توافق برسیم چه خواهد شد ؟

ایا درامد سالیانه مردم افزایش پیدا خواهد کرد ؟ اساسا چنین برنامه ای در رئوس برنامه های دولت شما وجود دارد ؟

ایا کنسرتهایی که می تواند شادی بخش مردم باشد دیگر تعطیل نخواهد شد ؟ ایا این هم در گرو توافق هسته ای است ؟

ایا مدیران میانی شما به خط مشی شما احترام خواهند گذاشت ؟ ایا اینهم وابسته به توافق هسته ای است ؟

 ایا …. و ایا … و ایا ………؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اقای روحانی چند روز پیش معاون وزیر اموزش و پرورش شما جوک سال ۹۳ را بیان فرموده است ! ایا شنیده اید ؟ ایشان بطور خلاصه فرموده اند ” که چون در دوران ابتدائی معلمان دانش اموزان پسر خانمها هستند برای همین پسران ایرانی خصایص زنانه پیدا کرده اند ؟!!! ”

این اقا یادش رفته در زمان طاغوت حتی برخی معلمهای دبیرستان هم خانمها بودند و همان دبیرستانی ها انقلاب را با خون خود ابیاری نمودند ؟!

این اقا اصلا نمیداند که یک بچه محصل ابتدائی بیش از ۱۴ ساعت از زندگی خود را با مادرش که یک زن است می گذراند و اگر تفسیر این معاون وزیر درست باشد باید مردها خانه بنشینند و زنان برای کار به بیرون بروند تا پسران خصایص مردانه پیدا کنند ؟ (اینجا بخوانید )

اقای روحانی چند روز پیش وزیر صنایع شما با رد شرکتهای مشاور داخلی و خارجی برای طراحی معماری میلان اکسپو ۲۰۱۵ دست به کارستان زده و دامادش را هیچ تناسبی با معماری ندارد را با یک معمار ایتالیایی ترکیب نموده و برای طرحی که بالاترین قیمت پیشنهادی حدود ۹۵۰هزار دلار بود ۲۱۰۰۰۰۰دلار به دامادش پول داده است ؟ ( اینجا بخوانید )

اقای روحانی چندی پیش وزارت صنعت و معدن شما اقدام به رانتی ۶۴۰میلیون یورئی کرده بود (اینجا بخوانید )

اقای روحانی از اغاز دولت شما پرونده اختلاس دو هزار میلیاردی شروع شده و خدای را شکر که غائله تمام شد (اینجا بخوانید )

قبول داریم که :

در حوزه سلامت و بهداشت وزیرتان شاهکار کرده است دستش را هم می بوسیم و بهش خسته نباشید هم می گوئیم

در حوزه سیاست خارجی به حداقل هایی دست یافته اید اما هنوز راه تمام نشده است و نتیجه هم معلوم نیست که چه بشود ؟ هرچند تلاشهای تیم دکتر ظریف دست مریزاد و خسته نباشید هم دارد

اما دولت شما :

در حوزه سبد کالا ، واقعا ناتوان  و بی تدبیر عمل کرده ! در همین هشترود ما کسانی که عضو کمیته امداد هستند محروم از سبد کالا می باشند ، اما در عوض ثروتمندانی هستند که سبد کالا می گیرند !

در حوزه یارانه ضعیف و ترسو عمل کرده ، علیرغم اینکه همه جامعه امادگی داشتند از شما برای قطع یارانه ده میلیون ثروتمند حمایت قاطع بعمل بیاورند ، اما دولت شما شجاعانه عمل نکرد و بقول زیبا کلام از محبوبیت خود ترسید ! ( اینجا بخوانید )

در حوزه انتصابات مدیران میانی و مدیران کل استانها و شهرستانها وزارت کشور شما فوق العاده ضعیف عمل کرده است ! سهم دهی فراوان به حزب مشارکت در انتخاب فرمانداران و معاونان و بخشداران [حداقل در استان ما که این چنین است و البته همه جا اسمان دولت شما اینطوری ابری است – اینجا و اینجا و اینجا بخوانید ] و عدم توجه به احزاب و گرایشهای دیگر اصلاح طلبی بخصوص انجمن اسلامی معلمان که همواره بازوی قوی اصلاح طلبی بوده اند در انتصابات اخیر قابل قبول نیست ! در حوزه مشاوران انتخابی هم دقت لازم بعمل نیامده و غالبا می بینیم که مشاوران جوان دولت احمدی نژاد در کابینه شما بعنوان مشاور حضور دارند !

اقای روحانی سعه صدر مردم ایران ستودنی است ! مقاومت مردم ایران در مقابل تحریمهای ظالمانه در پرتو سایه رهبریت مقام معظم رهبری حماسه ای است که شاید هر صد سال یکبار در کشورهای در حال توسعه رخ بدهد ! اما حیف است که اعتمادی که این مردم به شما دارند را با توجه بیش از حد به مذاکرات از دست بدهید ! اقای روحانی کابینه شما نیاز به ترمیم دارد ! جای تعارف نیست ! اگر نعمت زاده فقط به این دلیل که رئیس ستاد انتخاباتی شما بوده حق دارد هر رانتی را صورت دهد در انصورت دیگر کدام کلید ؟ کدام تدبیر و کدام امید ؟ 

30635781566243020381.jpg

اقای روحانی شک نکنید که انتخاب اول تمامی اصلاح طلبان واقعی اقای دکتر عارف بودند نه شما ! اما حس مسئولیت پذیری عارف در کنار تدبیر دکتر خاتمی فرصتی برای شما رقم زد که امروز سکاندار دولت تدبیر و امید باشد فرصت را از دست ندهید !

کمی هم به سیاست داخلی رو کنید ! شاید فردا خیلی دیر باشد !