• تاریخ: اردیبهشت 31, 1397
  • شناسه خبر: 16882

در توزیع منابع ملی عدالت را رعایت نکردیم

رحیم شهرتی‌فر معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: علت اصلی کاهش جمعیت این شهرستان راه و روش‌های غلط بوده، راه‌هایی که نتوانستیم با آن برای جوانان اشتغال ایجاد کنیم و در توزیع منابع ملی عدالت را رعایت نکردیم ...

رحیم شهرتی‌فر معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی  در  مراسم تودیع و معارفه فرماندارت چاراویماق از زحمات بلال‌زاده تقدیر و تشکر کرد و گفت: این دولت با وجود همه تحریم‌ها و مشکلات از خدمات‌رسانی به مردم دست نکشیده است، وحدت ملی و پایبندی به آرمان‌های والایی که به‌خاطر آن انقلاب پیروز شده است.

وی افزود: ما باید روش‌هایمان را با روش‌های عالمانه و صحیح کنیم، اگر روش‌هایمان ایراد داشته باشد آن را تصحیح کنیم و راه و روش‌هایمان را تقویت کنیم.

 شهرتی‌فر گفت: علت اصلی کاهش جمعیت این شهرستان راه و روش‌های غلط بوده، راه‌هایی که نتوانستیم با آن برای جوانان اشتغال ایجاد کنیم و در توزیع منابع ملی عدالت را رعایت نکردیم، این علت اصلی مهاجرت مردم است.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً اکثر مردم این شهرستان در تهران و سایر شهرها به‌سر می‌برند و این نشانگر این است که روش‌های ما صحیح نبوده و جواب نداده، ما باید زمینه را برای اشتغال جوانان روستایی فراهم کنیم تا از شهر و دیار خود رانده نشوند.

در نبود حمایت مردم ما کاره‌ای نیستیم

شهر‌تی‌فر مسوولان را مورد خطاب قرار داد و بیان داشت: مسوولان ادارات این شهرستان باید بسیار تلاش کنند تا جمعیتی که مهاجرت کرده‌اند بازگشته و در اینجا سرمایه‌گذاری کنند، باید ظرفیت‌های این شهرستان مقیم سایر شهرها شناسایی شود تا بتوانند کمک حال این شهرستان باشند.

وی، ادامه داد: دولت به وظایف خود عمل کرده است و این امر در رسالت هر حکومت است، اما باید زمینه‌ها فراهم شود تا در بخش خصوصی نیز فعال شود چرا که اصلی‌ترین وظیفه ما باید درآمد پایدار باشد و این امر نه تنها مشارکت مسوولان بلکه مشارکت مردمی را نیز می‌طلبد.

شهرتی‌فر افزود: مردم ولی نعمت ما هستند، در نبود حمایت مردم ما کاره‌ای نیستیم رفتار و کردار ما با مردم و پیگیری ما، تلاش‌هایمان در راضی کردن مردم موثر است.

وی از مسوولان خواست تا در برخورد با مردم خوش رفتار بوده و درحل مشکلاتشان کمک کنند.

در ادامه برنامه از زحمات رحیم بلال زاده فرماندار شهرستان چاراویماق تشکر وحکم صابر تقویمی به عنوان فرماندار شهرستان چاراویماق قرائت شد.

فارس