• تاریخ: اردیبهشت 14, 1397
  • شناسه خبر: 16851

بیانیه سپاه ناحیه چاراویماق به مناسبت هفته معلم و هفته عقیدتی سیاسی

سپاه ناحیه شهرستان چاراویماق به مناسبت ۱۲ اردیبهشت ماه روز معلم و آغاز هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج پیام تبریکی و بیانیه ای صادر کرد. ...

به گزارش ندای چاراویماق، روابط عمومی سپاه ناحیه شهرستان چاراویماق به مناسبت ۱۲ اردیبهشت ماه روز معلم و آغاز هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج پیام تبریکی  و بیانیه ای صادر کرد.

 

 

در این پیام آمده است…

 

شهید مطهری(ره) یکی از سرمایه های عظیم و از طلایه داران مبانی فکری انقلاب اسلامی به شمار می رود که برای ایجاد تحولات فکری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مجاهدت ها کرد.

 

تألیف آثار ارزشمند مذهبی در اخلاق، فلسفه و عرفان، موجب  شناساندن چهره شفاف و اصیل اسلام ناب محمّدی و کنار زدن پرده های جهل و انحراف از مذهب، ضلالت و گمراهی کج اندیشان کمونیست و التقاطیون زمان خود شد که توانست در این راستا خدمتی بزرگ به جامعه انجام دهد.

 

بی تردید موفقیت روز افزون و مستمر پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه های ماموریت ها و و ظایف محوله مرهون تعالیم وآموزه های فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) و مجاهدت های خستگی ناپذیرروحانیت متعهد و عالمان دانا و توانایی مثل شهید مطهری(ره) است.

 

درس امروز ما از شهید مطهری(ره) و اندیشه های الهی این مرد بزرگ این است که با علم و شناخت، تعالیم مذهبی و مکتبی خود را بپذیریم و با دوری از طرز فکر عوامانه که بعضا با خرافه وانحراف همراه است، به بصیرت و بالندگی فکری و معنوی دست یابیم تا هم باعث نجات و خوشبختی خود هم موجب رهایی دیگران از بند کج اندیشی ها و انحراف شویم.

 

فلسفه ورمز نام گذاری این روز به عنوان روز عقیدتی سیاسی در سپاه بیانگر ضرورت تجلّی و تبلور دائمی همین تفکر در این نهاد ولایتمدار است. تنها در سایه تعمیق چنین اندیشه‌ای است که سپاه می‌تواند انسانهایی را تربیت نماید که علاوه بر رشد و تعالی سازمان خود، در پیشروندگی و پیش‌برندگی انقلاب نقش فعّال ایفا نماید و در عرصه‌های مختلف حتّی اقتصاد مقاومتی که از دغدغه‌های مهم ومطالبه جدّی رهبری معظم حضرت آیت الله امام خامنه ای مدظله العالی است پیشگام باشد.