• تاریخ: اسفند 16, 1396
  • شناسه خبر: 16798

احداث مدرسه ۶ کلاسه در روستای اورتاسو

مدیر آموزش و پرورش با اشاره به افتتاح مدرسه خیرساز روستای گلیتر در دهه فجر امسال گفت: مذاکرات اولیه با بنیاد برکت برای احداث مدرسه در روستای اورتاسو با توجه به آمار بالایی دانش آموزی انجام یافته که در صورت نهایی شدن، مدر ...

به گزارش ندای چاراویماق، مدیر آموزش و پرورش چاراویماق درجلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان  ضمن ارائه گزارش از عملکرد مجموعه طی سخنانی گفت: برای رسیدن به کیفیت مطلوب آموزشی سه کار مهم را در اولویت قرار داده ایم؛ حذف فعالیت های زائد و هزینه زا، تلفیق فعالیتهای موازی هم و اضافه نمودن فعالیتهای مفید که برای رسیدن به کیفیت مدنظر، لازم و ضروری است.

مدیر آموزش و پرورش با اشاره به افتتاح مدرسه خیرساز روستای گلیتر در دهه فجر امسال گفت: مذاکرات اولیه با بنیاد برکت برای احداث مدرسه در روستای اورتاسو با توجه به آمار بالایی دانش آموزی انجام یافته که در صورت نهایی شدن، مدرسه ۶ کلاسه در این روستا احداث خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات و بازدید خیرین از روستاهای قرمزی باغ، قره صغیر و بیگلرکندی گفت در صورت مساعد بودن نظر خیرین نیک اندیش مدارس دو یا سه کلاسه در این روستاها و یکی از روستاهای حومه روستای آغزیارت احداث خواهد شد.

فرماندار چاراویماق نیز در این جلسه با اشاره به حذف آزمون در مقطع ابتدایی گفت: این مصوبه یک اتفاق خوب است که بر اساس کار کارشناسی شده و برای از بین بردن فضای استرس زا در بین دانش آموزان صورت می پذیرد.

بلالزاده در ادامه با اشاره وضع مالی مدارس خصوصا مدارس شبانه روزی گفت: لازم است برای تحقق عدالت آموزشی، بودجه ریزی برای مدارس مناطقی چون منطقه چاراویماق براساس وضع منطقه ای و کم برخورداری صورت پذیرد نه بصورت یکسان و مانند مناطق برخوردار استان.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال گفت: اجرای برنامه ها برای کاهش خطرات احتمالی لازم است ولی کافی نیست و بایستی کار فرهنگی برای برپایی جشن های ایرانی که ریشه در تاریخ کهن و اصیل ایرانی دارند، انجام شود