• تاریخ: اسفند 10, 1396
  • شناسه خبر: 16732

ادارات برای مقابله با بیماری آنفولانزا با دامپزشکی همکاری کنند

فرماندار چاراویماق در جلسه کمیته مقابله و پیشگیری بیماری آنفلوانزای پرندگان بر همکاری جدی تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان با دامپزشکی برای مقابله و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای پرندگان تاکید کرد. ...

به گزارش ندای چاراویماق، رحیم بلال زاده  در جلسه کمیته مقابله و پیشگیری بیماری آنفلوانزای پرندگان اظهار کرد: دستگاه‌ ها اقدامات لازم را در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری انجام دهند و در صورت شیوع آن، آمادگی مقابله با آن را داشته باشند.
وی افزود: با توجه به شیوع بیماری آنفلوانزا پرندگان در برخی شهرستان های همجوار، تعطیلی بازارچه عرضه پرندگان و همچنین ممنوعیت شکار پرندگان وحشی به منظور پایش و مراقبت از خطرات ناشی از این بیماری در دستور کار کمیته پیشگری و مقابله قرار گیرد.
رئیس اداره دامپزشکی چاراویماق نیز در این جلسه گفت: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر وجود این بیماری در شهرستان دریافت نشده است.
سعید بابازاده با بیان اینکه مشاهده نشدن موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، دلیلی برای غفلت از این بیماری بسیار مسری نیست، گفت: تمام مرغداری های صنعتی و سنتی شهرستان باید مسائل بهداشتی و ایمنی را برای مقابله با این بیماری رعایت کنند.
وی افزود: شهروندان نیز هرگونه تلفات مشکوک پرندگان مهاجر و آزاد را به اداره دامپزشکی شهرستان چاراویماق اطلاع دهند.