• تاریخ: بهمن 28, 1396
  • شناسه خبر: 16702

شهرستان چاراویماق رتبه نخست استان در بیمه نمودن محصولات زراعی را کسب کرد

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق گفت : در سال زراعی جاری سطح بیمه محصولات زراعی غلات با ۱۴۳درصد افزایش نسبت به سال زراعی گذشته به بیش از ۲۶ هزار هکتار رسیده است که رتبه نخست در سطح استان را دارد. ...

به گزارش ندای چاراویماق، ناصر نوروزی  افزود: شهرستان چاراویماق از دیرباز بعنوان انبار غله آذربایجان در سطح تولید غلات پیشرو بوده و در فعالیتهای مربوط به مکانیزاسیون و رعایت اصول به زراعی، زراعت غلات و نیز اجرای سیاست های وزارتخانه در این خصوص در رتبه های نخست استان قرار دارد.

 

وی ادامه داد: با توجه به مخاطرات عوامل قهری در زراعتهای شهرستان که غالب سطح آن بصورت دیم می باشد، ضرورت و اهمیت بیمه محصولات کشاورزی بیش از پیش نمایان می شود، فلذا در جهت افزایش امنیت تولید کشاورزان عزیز افزایش سطح بیمه با انجام آموزش های لازم توسط کارشناسان پهنه و استفاده از ظرفیت ترویجی، آموزشی و اجرایی مدیریت، مرکز خدمات و شرکت های کارگزار از جمله اولویت برنامه های این مدیریت می باشد.

 

نوروزی گفت: در سال زراعی جاری سطح بیمه محصولات زراعی غلات با ۱۴۳درصد افزایش نسبت به سال زراعی گذشته به بیش از ۲۶ هزار هکتار رسیده است که رتبه نخست در سطح استان را دارد.

 

وی ابراز امیدواری کرد با انجام تعهدات صندوق بیمه در پرداخت سریع غرامت، خسارت ارزیابی شده و اعتماد کشاورزان به بیمه بیش از پیش فراهم گردد.