• تاریخ: دی 30, 1396
  • شناسه خبر: 16550

شناسایی ۳۰۳ بازمانده از تحصیل در چاراویماق

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چاراویماق گفت: ۳۰۳ بازمانده از تحصیل در شهرستان شناسایی شده که به دلایل متعدد یا وارد چرخه آموزش نشده و یا به علت هایی در مقطعی از تحصیل باز مانده و از نظام تعلیم، تربیت محروم شده اند. ...

به گزارش ندای چاراویماق ، اسدی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: طلاق و اعتیاد والدین، فقدان چتر حمایتی پدر و مادر، نداشتن سرپرست با کفایت و فقر مطلق و همچنین اجبار کودکان و نوجوانان به اشتغال های کاذب از مهمترین عوامل بازماندن کودکان از تحصیل است.
وی به مدرسه های خیرساز نیز در اشهرستان اشاره کرد و افزود: توافقات اولیه با یکی از خیران مدرسه ساز شهرستان جهت احداث مدرسه سه کلاسه در روستای قرمزی باغ انجام شد و به زودی عملیات اجرایی این مدرسه شروع و در سال تحصیلی آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت: آموزش و پرورش منشا تمامی تغییرات و تحولات مثبت در جامعه است و دوام، پویایی و توسعه هر جامعه در گرو نظام مطلوب آموزشی و پرورشی آن است.
اسدی به نقش مهم تربیتی آموزش و پرورش در رعایت اصل حقوق شهروندی نیز اشاره کرد و گفت: با برگزاری کلاس ها و دوره های ضمن خدمت حقوق شهروندی توسط آموزش و پرورش، گام های موثری در اجرای این اصل برداشته خواهد شود.
هم اکنون بیش از ۶ هزار دانش آموز در مدارس شهرستان چاراویماق در حال تحصیل هستند.