• تاریخ: دی 24, 1396
  • شناسه خبر: 16543

تخصیص ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای عمران و آبادانی روستاهای فاقد دهیاری شهرستان چاراویماق/کمترین نرخ بیکاری متعلق به چاراویماق است

فرماندار شهرستان چاراویماق از تخصیص ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار برای توسعه روستاهای فاقد دهیاری خبر داد و از بخشداران و اعضای کمیته برنامه ریزی شهرستان خواست تا پروژه های پیشنهادی خود را ارائه نمایند. ...


به گزارش ندای چاراویماق، فرماندار شهرستان چاراویماق در جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان از تخصیص ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار برای توسعه روستاهای فاقد دهیاری خبر داد و از بخشداران و اعضای کمیته برنامه ریزی شهرستان خواست تا پروژه های پیشنهادی خود را ارائه نمایند.

بلال زاده، با اشاره به اهمیت توسعه روستایی در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: با توجه به گستردگی شهرستان و همچنین تعداد بالای روستاها و اینکه اکثر جمعیت شهرستان در روستاها سکونت دارند تمامی دستگاههای اجرایی بویژه ادارات خدمات رسان ضروریست تمام نیرو تلاش خود را جهت توسعه روستاها و ایجاد انگیزه برای مهجرت معکوس بکار گیرند.

وی در ادامه ضمن اشاره به میانگین بیکاری در استان گفت: میانگین نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی حدود ۱۰٫۴درصد است و این در حالی است که کمترین نرخ بیکاری در استان با ۷٫۸ درصد به این شهرستان تعلق دارد.
بلال زاده ایجاد مرکز فنی و حرفه ای را در این شهرستان ضروری دانست و افزود: یکی از اصلی ترین علل بیکاری جوانان چاراویماق عدم دارا بودن مهارت کافی است که حاصل نبود مرکز فنی و حرفه ای جهت مهارت آموزی جوانان جویای کار در این شهرستان است که باید در این خصوص برنامه ریزی های لازم انجام شود.