• تاریخ: مهر 24, 1396
  • شناسه خبر: 16294

ایجاد اشتغال پایدار مهم ترین راهبرد مسئولان در مبارزه با مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم توجه به آسیب های اجتماعی گفت: ایجاد اشتغال پایدار و غنی سازی اوقات فراغت، مهم ترین راهبرد مسئولان در مبارزه با مواد مخدر در جامعه است. ...

به گزارش ندای چاراویماق، محمدعلی نصرتی روز دوشنبه در نشست شورای فرعیمبارزه با مواد مخدر در چاراویماق افزود: اهتمام مردم و مسئولان برای ایجاد زمینه های لازم در پیشگیری از پدیده شوم اعتیاد، گام مهی در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه خواهد بود.
وی اضافه کرد: فرهنگ سازی، آگاه سازی و ریشه یابی در زمینه ریشه کنی معضل شوم اعتیاد به مواد مخدر در کنار برخورد قاطع با سوداگران مرگ، مهم ترین اولویت در مبارزه با این پدیده خانمان سوز در جامعه کنونی کشورمان است.
وی ادامه داد: ایجاد زمینه برای اشتغال زایی، کارآفرینی و نیز توسعه زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی برای مشارکت هرچه بیشتر جوانان و غنی سازی اوقات فراغت آنان، مهم ترین راهکار برای پیشگیری از گرایش نسل جوان جامعه به سوی آسیب ها و پدیده های شومی چون اعتیاد است.
فرماندار چاراویماق نیز در این نشست، مواد مخدر را بزرگ ترین آسیب اجتماعی عنوان کرد و گفت: ریشه یابی و ارائه راهکارهای اساسی و عملی در زمینه پیشگیری از مواد مخدر در این شهرستان مورد توجه مسئولان نهادهای اجتماعی و فرهنگی قرار گیرد.
رحیم بلال زاده با اشاره به تلاش نیروی انتظامی در مبارزه با سوداگران مرگ در این شهرستان افزود: افزایش کشفیات مواد مخدر در این شهرستان، نشان از احساس مسئولیت و دلسوزی مسئولان این شهرستان در ریشه کنی پدیده شوم اعتیاد دارد.
وی با اشاره به مقابله قاطع با پدیده قاچاق در این شهرستان ادامه داد: قاچاق کالا، معضلی بسیار بزرگ برای جامعه بوده و منشا ناهنجاری های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
وی همچنین از عملکرد موفق نیروی انتظامی این شهرستان در کسب رتبه برتر در مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح استان خبر داد.
نعمتی دادستان عمومی و انقلاب چاراویماق نیز با تاکید بر لزوم ایجاد کمپ ترک اعتیاد در این شهرستان از مسئولان شهرستانی خواست تا در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.