• تاریخ: مهر 23, 1396
  • شناسه خبر: 16290

سمپاشی ۱۲۱ هزار مترمربع محل نگهداری دام در چاراویماق

رئیس شبکه دامپزشکی چاراویماق گفت: با انجام برنامه ریزی های لازم و به منظور مقابله با عوامل بیماری تب کریمه کنگو و انگل های خارجی دام، ۱۲۱ هزار متر مربع از محل های نگهداری دام سمپاشی شد. ...

به گزارش ندای چاراویماق؛ علیرضا کافی  گفت: در فاز اول اجرایی این طرح ۴۳ هزار مترمربع در قالب طرح پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) و ۷۸ هزار متر مربع نیز در قالب طرح عادی و با همکاری بسیج سازندگی شهرستان در نقاط محروم و بصورت رایگان سمپاشی شدند.
وی گفت: همچنین در ۶ ماه اول سال جاری یک هزار ۴۰ راس دام سنگین و ۶ هزار و ۸۰۰ راس دام سبک علیه بیماری ها سمپاشی و واکسینه شدند.
کافی با بیان اینکه تنها راه مبارزه و ریشه کنی بیماری های دام، سم پاشی محل نگهداری و سطح بدن دام ها است افزود: انگل های خارجی بدن دام به عنوان عاملی اصلی در انتقال برخی بیماری های مشترک و بیماری های دامی محسوب می شوند که با سمپاشی از بین می روند.
شهرستان چاراویماق دارای ۲ بخش به نام‌ های مرکزی (شامل دهستان‌ های چاراویماق مرکزی، چاراویماق جنوب ‌غربی، ورقه و قوری‌ چای شرقی) و شادیان (شامل دهستان‌ های چاراویماق شرقی و چاراویماق جنوب‌ شرقی)، یک نقطه شهری به نام قره‌آغاج و ۲۴۸ آبادی است.