• تاریخ: مرداد 24, 1396
  • شناسه خبر: 16009

انتقاد فرماندار چاراویماق ازگسترش ساخت و ساز غیر مجاز در این شهرستان

فرماندار شهرستان چاراویماق با انتقاد از گسترش و گرایش مردم به ساخت و ساز غیرمجاز در این شهرستان و تاکید بر جلوگیری از ادامه این روند، گفت: با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی می شود. ...

به گزارش ندای چاراویماق، رحیم بلال زاده در جلسه کار گروه مسکن و شهرسازی شهرستان اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد سودجو، بدون اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و ارگان ها مربوطه اقدام به ساخت و ساز کرده و پس از اتمام مراحل ساختمانی از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ نسبت به رفع تخلفات اقدام می کنند بیشتر راغب هستند و لازم است شهرداری طبق آیین نامه با متخلفان برخورد کند.
وی همچنین به بحث تعرفه ساخت و ساز در این شهرستان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه شغل بیشتر مردم شهرستان کشاورزی بوده و وضعیت درآمد مردم در سالجاری به دلیل خسارات وارده در وضعیت مناسبی قرار ندارد از این رو نیاز است تا تعرفه های ویژه ای برای مناطقه محروم تعریف و تسهیلات مناسبی ارایه شود.
بلال زاده گفت: با رعایت موارد ایمنی در ساختمان ها و تشویق مردم به ساخت و ساز قانونی، باید فرآیند ساخت و ساز در این شهرستان تصحیح شود.
وی به اجرای نما و زیبا سازی ساختمان ها نیز اشاره کرد و افزود: بیشتر ساختمان های این شهرستان فاقد نما بوده و برای اجبار مردم به اجرای نما در ساختمان های تازه ساخت، باید از صدور پایان کار به ساختمان های فاقد نما خودداری شود.
بلال زاده همچنین از وضعیت بد فاضلاب در مسکن مهر شهرستان انتقاد کرد و گفت: نبود سپتیک در مسکن مهر شهرستان یکی از معضلات و مشکلاتی است که ساکنان با آن مواجهند و مسئولان ذیربط باید برای رفع این مشکل هرچه سریع تر اقدام کنند.
ایرنا