• تاریخ: خرداد 23, 1396
  • شناسه خبر: 15740

نا رضایتی فرماندرچاراویماق از نبود اداره فنی و حرفه ای در این شهرستان/با جلوگیری از خام فروشی می توان اشتغالی پایدار بوجود آورد

فرماندار شهرستان چاراویماق از نبود اداره فنی و حرفه ای در این شهرستان اظهار نارضایتی کرد و افزود: نبود اداره فنی و حرفه ای در این شهرستان موجب شده تا از ۱۹۸ مهارت فنی و حرفه ای تنها ۲ مهارت خیاطی و قالی بافی در مرکز آموز ...

به گزارش ندای چاراویماق، فرماندار چاراویماق در جلسه اشتغال و سرمایه گذاری، با اشاره به نام گذاری سال ۹۶ توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال افزود: سیاست کلی دولت تدبیر و امید نیز بر همین امر بنا شده است و دولت  توجه ویژه ای به بحث اشتغال جوانان بخصوص در مناطق کمتر توسعه یافته و مناطق روستایی دارد.
بلال زاده به پتانسیل های موجود در روستاهای شهرستان از جهت ایجاد بنگاههای اقتصادی نیز تاکید کرد و گفت: پتانسیل های مختلف عظیمی اعم از دامداری، کشاورزی، انواع و اقسام معادن و همچنین وجود نقاط گردشگری منحصر بفرد در سراسر این شهرستان وجود دارد که با ایجاد صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده می توان اشتغالی پایدار در شهرستان بوجود آورد که عدم توجه به این موضوع موجب مهاجرت مردم بویژه جوانان به شهرهای بزرگتر خواهد شد.
وی همچنین از نبود اداره فنی و حرفه ای در این شهرستان اظهار نارضایتی کرد و افزود: لازمه ایجاد شغل برای هر فرد دارا بودن مهارت کافی برای تصدی یک شغل است. نبود اداره فنی و حرفه ای در این شهرستان موجب شده تا از ۱۹۸ مهارت فنی و حرفه ای تنها ۲ مهارت خیاطی و قالی بافی در مرکز آموزش شهرستان چاراویماق آموزش داده شود.
رییس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان چاراویماق از ادامه روند تاسیس شرکت تعاونی توسعه عمران چاراویماق خبر داد و خاطر نشان شد: با تاسیس این شرکت تعاونی نیز می تواند قسمت عظیمی از مشکل اشتغال جوانان را حل نماید.
در ادامه این جلسه طاهری، معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به تشریح طرح های اشتغال زایی و نحوه تخصیص تسهیلات کم بهره به کارآفرینان پرداخت و افزود: امسال برای استان اعتباری به میزان ۵۰ میلیارد ریال جهت ارائه تسهیلات اشتغالزایی تخصیص یافته است که بصورت شناور میان شهرستان ها تقسیم می گردد.
وی همچنین از پرداخت تسهیلات ویژه به کارآفرینان خبر داد و افزود: در سال جاری تمامی کارفرمایان و کارآفرینان می توانند با اشتغالزایی برای هر نفر مبلغ ۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره دریافت نمایند/.
انتهای پیام