• تاریخ: اردیبهشت 26, 1396
  • شناسه خبر: 15593

رهاسازی ۷۵۰۰ قطعه بچه ماهی در استخرهای دو منظوره شهرستان چاراویماق

مدیر جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق از رهاسازی ۷ هزار و ۵۰۰ قطعه بچه ماهی گرمابی در استخرهای دو منظوره شهرستان چاراویماق خبر داد. ...

به گزارش ندای چاراویماق، مهندس مجید احمدی در گفتگو با خبرنگاران ضمن با بیان این مطلب افزود: در راستای ترویج آبزی  پروری، افزایش سرانه مصرف آبزیان و استفاده بهینه از استخرهای کشاورزی، ۷ هزار و ۵۰۰ قطعه بچه ماهی گرمابی در سه استخر کشاورزی کشاورزان این منطقه رهاسازی شد، که نصف هزینه تامین بچه ماهی بصورت مساعدت دولتی و بقیه هزینه توسط خود بهره بردار تامین شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه از تعداد ۷ هزار و ۵۰۰ قطعه بچه ماهی رهاسازی شده تعداد ۴ هزار قطعه بچه ماهی کپور و ۳ هزار و ۵۰۰ قطعه بچه ماهی آمور هستند، خاطرنشان کرد: این اقدام علاوه بر اجرای طرحهای خودمعیشتی و غنی شدن آب جهت استفاده در بخش کشاورزی، نقش مهمی در اشتغالزایی و تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

مهندس احمدی در پایان با اشاره به اهمیت آبزی پروری و نقش آن در اشتغالزایی و سلامت غذایی منطقه افزود: در همین راستا جهت بالا بردن دانش آبزی  پروری و افزایش سرانه مصرف آبزیان دو مورد کلاس و کارگاه آموزشی در این زمینه با حضور پرورش دهندگان ماهی، علاقه مندان و کشاورزان این شهرستان طی سه ماه گذشته برگزار گردیده است.