• تاریخ: اردیبهشت 26, 1396
  • شناسه خبر: 15590

برگزاری روز مزرعه نخود دیم در مزارع تحقیقی ترویجی طرح امنیت غذایی ایران-ایکاردا در شهرستان چاراویماق

مدیر جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق از برگزاری روز مزرعه نخود دیم در مزارع تحقیقی، ترویجی طرح امنیت غذایی ایران - ایکاردا در این شهرستان خبر داد. ...

به گزارش ندای چاراویماق ، مهندس مجید احمدی در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: روز مزرعه نخود دیم به منظور انتقال یافته های تحقیقاتی جدید در زمینه نخود دیم و معرفی ارقام جدید با حضور کارشناسان وزارت جهادکشاورزی، کارشناسان سازمان، محققین مرکز تحقیقات کشاورزی دیم کشور (مراغه)، کارشناسان جهادکشاورزی شهرستان و کشاورزان شهرستان چاراویماق برگزار گردید.

وی به اهمیت و لزوم انتقال یافته های تحقیقاتی جدید به بهره برداران بخش زراعت دیم و نقش آن در افزایش میزان محصول در واحد سطح اشاره کرد و افزود: انتقال یافته های تحقیقاتی جدید علاوه بر درآمدزایی و اشتغالزایی برای کشاورزان منطقه یکی از راهکارهای مهم در تامین امنیت غذایی جامعه می باشد.

مهندس احمدی اظهار کرد: در این زمینه دکتر اسکندری محقق مرکز تحقیقات کشاورزی دیم مطالبی در رابطه با معرفی ارقام جدید و به¬ زراعی از جمله تاریخ کاشت، کشت مکانیزه، خاکورزی حفاظتی، کاشت عمود برشیب نخود دیم ارائه داد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق در پایان با اشاره به این مطلب که این شهرستان با سطح زیرکشت ۱۰ هزار هکتار نخود دیم در سال و با تولید سالانه هشت هزار تن نخود در استان آذربایجان شرقی رتبه اول را به خود اختصاص داده است، گفت: امیدواریم با اجرای مزارع نمایشی و بازدیدهای آموزشی و برگزاری کارگاه ها و کلاس های ترویجی در رابطه با نخود دیم در آینده شاهد افزایش چشمگیر عملکرد در واحد سطح در مزارع نخود باشیم.