• تاریخ: فروردین 20, 1396
  • شناسه خبر: 15349

پرداخت ۷۲۲ میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی در سال ۹۵

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چاراویماق از پرداخت ۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی در سال ۱۳۹۵ با همکاری و هماهنگی از طریق بانک کشاورزی شهرستان چاراویماق خبر داد. ...

به گزارش ندای چاراویماق ، مهندس مجید احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چاراویماق در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: از مبلغ ۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده، ۴۰۶ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای طرح­های زراعت، باغبانی و دامدرای و مبلغ ۱۶۴ میلیارد ریال بعنوان تسهیلات سرمایه­ای برای طرح­های مکانیزاسیون، شیلات و … پرداخت شده است.

 

وی افزود: در سال ۱۳۹۵ از طریق تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون مبلغ ۱۵۲ میلیارد ریال برای خرید ۳۷۷ دستگاه انواع ماشین آلات کشاورزی شامل: ۱۶۱ دستگاه تراکتور، ۳۹ دستگاه کمباین و ۱۷۷ دستگاه از انواع ادوات کشاورزی به کشاورزان شهرستان چاراویماق پرداخت شده است. و برای سومین سال پیاپی این شهرستان در جذب تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون رتبه اول استانی را کسب نموده است.

 

احمدی اظهار داشت: تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی چاراویماق این شهرستان در مقایسه با سال ۹۴ در حدود ۱۱ درصد و نسبت به سال ۹۳ به میزان ۵/۳۳ درصد و نسبت به سال ۹۱ در حدود ۱۸۵ درصد رشد داشته است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چاراویماق تصریح کرد: موفقیت در کسب رتبه برتر جذب تسهیلات مکانیزاسیون و رشد و افزایش تسهیلات پرداختی به کشاورزان منطقه را در راستای افزایش تولید محصولات کشاورزی و رونق اقتصادی منطقه و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی مرهون تلاشهای مجموعه کارکنان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی شهرستان و در سایه تعامل و همکاری بانک کشاورزی شعبه قره ­آغاج می باشد.