• تاریخ: فروردین 16, 1396
  • شناسه خبر: 15336

توجه به روستاها زمینه ساز رونق تولید و اشتغال در کشور است/ بهره های بالای وام ها کمر اقتصاد کشور را خم کرده است

سیدحمزه امینی گفت: راهکارهای تحقق بخشیدن به رونق اشتغال و تولید در کشور ،توجه به روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته است. ...

به گزارش ندای چاراویماق، سیدحمزه امینی نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود، با اشاره به شعار سال “اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید” که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده گفت: تمام تلاش مجلس و دولت برای تحقق عملی شعار سال می باشد و با توجه به توانی که دولت دارد امیدواریم امسال این شعار عملیاتی تر شود.

 

وی در مورد راهکارهای تحقق بخشیدن به رونق اشتغال و تولید در کشور نیز اظهار داشت: بنده بارها تاکید کرده ام که توجه به روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته می تواند گره گشای مشکلات اقتصادی کشور باشد.

 

امینی افزود: اگر به کشاورزی و دامداری در مناطق روستائی تمرکز کنیم و با استفاده از وام های کم بهره از فعالان این عرصه حمایت کنیم می توان بخش قابل توجهی از مشکل اشتغال در کشور را برطرف کرد.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: مجلس نیز بصورت جدی برای تحقق شعار سال تلاش خواهد کرد و در برنامه های توسعه کشور نیز به این موضوع توجه جدی داشته است.

 

وی همچنین تاکید کرد: متاسفانه وام های با بهره زیاد کمر مردم را شکسته و باعث شده اقتصاد کشور دچار مشکل شود و بنده در روزهای اینده در این زمینه در صحن علنی نطق خواهم داشت.

 

امینی خاطرنشان کرد: باید باور کنیم که بخش کشاورزی بزرگترین تولیدکننده کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است و اگر از ظرفیت های آن مانند سد سهند در شهرستان هشترود استفاده کنیم دیگر نیازی به تولیدات صنعتی در منطقه نخواهد بود.

 

 

پایان پیام/م.ا