• تاریخ: اسفند 26, 1395
  • شناسه خبر: 15256

برگزاری کارگاه آموزشی زراعت نخود دیم در شهرستان چاراویماق

مدیر جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق از برگزاری کارگاه آموزشی زراعت نخود دیم در شهرستان خبر داد. ...

به گزارش  ندای چاراویماق ،  مجید احمدی در گفتگو با خبرنگارن ضمن بیان این مطلب افزود: به منظور انتقال یافته های جدید تحقیقاتی در زمینه زراعت نخود دیم و ارتقاء سطح علمی کشاورزان شهرستان در این رابطه، کارگاه آموزشی زراعت نخود دیم با حضور کارشناسان موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور-مراغه ( مهندس فرایدی، مهندس مهدیه و مهندس محمودی ) و با شرکت ۳۰ نفر از کشاورزان پیشرو شهرستان در محل سالن اجتماعات مدیریت شهرستان اجرا گردید.

فرایدی نیز طی این کارگاه، اصول مناسب کشت نخود دیم را به کشاورزان تشریح کرد و گفت: تحقیقات نشان داده کشت پاییزه ارقام مناسب پاییزه از جمله رقم سارال در افزایش عملکرد این محصول در واحد سطح موثر بوده و رویکرد موسسه تحقیقات در این رابطه انتقال کشت بهاره نخود دیم به کشت پاییزه با معرفی ارقام مناسب می باشد.

مهندس مهدیه نیز به تشریح روشهای اصولی و صحیح مبارزه با علف های هرز، آفات و بیماریهای مهم و شاخص مزارع نخود دیم برای کشاورزان پرداخت.

در ادامه مهندس محمودی در رابطه با تغذیه مناسب مزارع نخود دیم توضیحاتی ارائه داد و افزود: استفاده از کودهای بیولوژیک تایید شده ویژه نخود و کود ازته بعنوان استارتر (به میزان ۲۰ کیلو گرم در هکتار) در افزایش عملکرد مزرعه موثر است.

  • مهدي - فروردین 8, 1396 در 11:58 ق.ظ

    ای کاش کلاس بازاریابی‏‏‏‏‏-فراوری-عدم صدور مجوز واردات نخود درست در فصل برداشتو حذف دلالها برگزار شود.