• تاریخ: بهمن 23, 1395
  • شناسه خبر: 14926

تعلل بیمه در پرداخت خسارت، کشاورزان را بی اعتماد کرده است

نماینده مردم هشترود و چاراویماق درخانه ملت گفت: تعلل صندوق بیمه کشاورزی در پرداخت خسارت کشاورزان، موجب بی میلی آنها به بیمه کردن محصولات و سلب اعتماد شده است. ...

به گزارش ندای چاراویماق سیدحمزه امینی  در کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان هشترود بر اعتماد سازی بین صندوق بیمه کشاورزی و کشاورزان تاکید کرد.
وی خواستار خروج اقتصاد کشاورزی شهرستان از تک محصولی شد و افزود: استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های موجود شهرستان و ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری می تواند این شهرستان را از تک محصولی بودن نجات دهد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار تجدید نظر جهادکشاورزی و امور آب برای پلمپ چاه های کشاورزی بویژه باغداران منطقه شد و گفت: برخی از این چاه ها عمر ۱۰ ساله دارند و پرکردن آنها موجب می شود درختان مثمر و چند ساله میوه خشک و خسارت جبران ناپذیری به باغداران وارد شود.
امینی با اشاره به مسلوب کردن چاه های غیرمجاز، گفت: این در حالی است که در ابتدا مجوز حفر داده شده و اکنون با پرشدن چاه ها، درختان کشاورزی را خشک می کند.
امینی همچنین خواستار صدور گواهی نامه تراکتور در این شهرستان را شد و گفت: تراکتورداران مجبورند برای گرفتن گواهینامه به سایر شهرها بروند.
وی مهلت دادن به وام های کشاورزی کشاورزان خسارت دیده ازسیل و خشکسالی منطقه را نیز شد.