• تاریخ: بهمن 4, 1395
  • شناسه خبر: 14610

شهرستان چاراویماق، نگین زراعت غله در استان آذربایجان شرقی

مدیر جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق گفت: این شهرستان با بیشترین تعداد کشاورز نمونه کشوری و استانی در زیر بخش زراعت نگین زراعت غله در استان می باشد. ...

۳۵

به گزارش ندای چاراویماق،  مجید احمدی در گفتگو با خبرنگاران ضمن اعلام این مطلب افزود: شهرستان چاراویماق با یک کشاورز تولید کننده برتر در سطح ملی و چهار نفر برگزیده نمونه استانی در زیر بخش زراعت یکی از موفق ترین شهرستان های استان در حوزه تولید محصولات زراعی در سال های زراعی ۹۴-۹۳ و ۹۵-۹۴ می باشد.

وی گفت: آقای صادق عبادی پور کشاورز گندم کار دیم این شهرستان با تولید چهار هزار و ۴۵۰ کیلوگرم در هکتار در مزرعه ای به مساحت ۱۴۰ هکتار به عنوان نمونه کشوری مورد تقدیر وزیر محترم جهاد کشاورزی و ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفت.

احمدی ادامه داد: آقایان هوشنگ اکبری با تولید ۳٫۶ تن در هکتار در زمینه جو دیم، صادق قریشی با تولید ۲٫۶ تن در هکتار در زمینه تولید نخود دیم و نیز آقای رحیمعلی قریشی با تولید ۴٫۰۱ تن در هکتار در زمینه تولید گندم دیم به عنوان کشاورز نمونه استانی مورد تقدیر سازمان قرار گرفته و آقای علی مرتضی زاده به عنوان مدیرعامل نمونه اتحادیه شرکت های تعاونی روستائی انتخاب و تقدیر شدند.

۳۶

مدیر جهادکشاورزی شهرستان چاراویماق اضافه کرد: رکورد تولید در واحد سطح در زمینه گندم دیم در مناطقی با بارندگی کمتر از ۴۰ میلیمتر در سطح کشور و استان در دست کشاورزان این شهرستان بوده و رکورد تولید جو دیم و نخود دیم در واحد سطح نیز توسط کشاورزان این شهرستان ثبت شده است.

 

وی همچنین دلایل موفقیت تولید کنندگان را تعامل سازنده در برنامه های ترویجی با مدیریت جهادکشاورزی و استفاده از بذور اصلاح شده و رعایت اصول کشاورزی حفاظتی عنوان کرده و ابراز امیدواری کرد: دیگر بهره برداران کشاورزی شهرستان با بهره گیری از تجارب و یافته های نمونه های کشوری و استانی گام مهمی در افزایش تولید در واحد سطح و ارتقای سطح امنیت غذایی بردارند.