• تاریخ: دی 18, 1395
  • شناسه خبر: 14455

ثریّای آذربایجان، فرزند چاراویماق+ زندگینامه

پوستر “ثریای آذربایجان، بانوی چاراویماق” بمناسبت چهلمین روز از درگذشت شاعره و نویسنده فقید ثریا محمدپور تقدیم کاربران می گردد. ...

۱۵

بانو محمدپور متولد سال ۱۳۶۲ ساکن چاراویماق بود که بدلیل بیماری ام اس در حالی که در ترم آخر کارشناسی رشته علوم اجتماعی تحصیل می کرد، مجبور به انصراف از تحصیل شد.
خانم محمد پور در خاطرات خود می نویسد: در سال ۱۳۸۱ وقتی پزشکان معالج، بیماری ام را ام اس تشخیص دادند،  با توسل به شعر ‘خدا گر زحکمت ببند دری، ز رحمت گشاید در دیگری’ به طنزسرایی روی آوردم
در طول این مدت با استفاده از مطالب کتاب ‘شفا و درمان با قران’ برای رهایی از بیماری های روحی و روانی، به خواندن سوره های خاص قرآن روی آوردم و همین مساله معجزه ای در زندگی امرقم زد.
در سال ۱۳۸۶ با انجام ‘ام آر آی’ های مکرر، لطف خدا را به وضوح در زندگی خود احساس و مشخص شد که از پلاک ام اس در مغز و نخاع اثری نیست اما ضعف نخایی، جسمم را به سکون وا داشت و رفته رفته به بی حسی اندام های حرکتی ام منجر شد.
وی در ادامه زندگی نامه خود می نویسد اگر چه تا قبل از اتمام ترجمه کتاب پرتوعشق نهج البلاغه، تحرک دستانش را از دست دادم ولی با ضبط گفتار خود و با تایپ آن توسط دوستانم به کار خود ادامه دادم تا اینکه در سال ۱۳۹۱ کار ترجمه این اثر ماندگار را تمام و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۳ آنرا به چاپ رساند و با حضور استاندار آذربایجان شرقی این کتاب رونمایی شد.

۹۸