• تاریخ: آذر 13, 1395
 • شناسه خبر: 14025

ثریا محمدپور شاعره چاراویماقی درگذشت+ زندگینامه

ثریا محمدپور شاعره و نویسنده چاراویماقی و صاحب اثر پرتو عشق نهج البلاغه ' عصر جمعه در چاراویماق درگذشت. ...

۹۹

به گزارش ندای چاراویماق، ثریا محمدپور شاعره و نویسنده چاراویماقی و صاحب اثر پرتو عشق نهج البلاغه ‘ عصر جمعه در چاراویماق درگذشت.
بانو محمدپور متولد سال ۱۳۶۲ ساکن چاراویماق بود که بدلیل بیماری ام اس در حالی که در ترم آخر کارشناسی رشته علوم اجتماعی تحصیل می کرد، مجبور به انصراف از تحصیل شد.
خانم محمد پور در خاطرات خود می نویسد: در سال ۱۳۸۱ وقتی پزشکان معالج، بیماری ام را ام اس تشخیص دادند،  با توسل به شعر ‘خدا گر زحکمت ببند دری، ز رحمت گشاید در دیگری’ به طنزسرایی روی آوردم
در طول این مدت با استفاده از مطالب کتاب ‘شفا و درمان با قران’ برای رهایی از بیماری های روحی و روانی، به خواندن سوره های خاص قرآن روی آوردم و همین مساله معجزه ای در زندگی امرقم زد.
در سال ۱۳۸۶ با انجام ‘ام آر آی’ های مکرر، لطف خدا را به وضوح در زندگی خود احساس و مشخص شد که از پلاک ام اس در مغز و نخاع اثری نیست اما ضعف نخایی، جسمم را به سکون وا داشت و رفته رفته به بی حسی اندام های حرکتی ام منجر شد.
وی در ادامه زندگی نامه خود می نویسد اگر چه تا قبل از اتمام ترجمه کتاب پرتوعشق نهج البلاغه، تحرک دستانش را از دست دادم ولی با ضبط گفتار خود و با تایپ آن توسط دوستانم به کار خود ادامه دادم تا اینکه در سال ۱۳۹۱ کار ترجمه این اثر ماندگار را تمام و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۳ آنرا به چاپ رساند و با حضور استاندار آذربایجان شرقی این کتاب رونمایی شد.

۹۸

 • غفور محمدی - آذر 13, 1395 در 9:57 ق.ظ

  با عرض تسلیت خدمت خانواده محترم ایشان واهالی چاراویماق چه زیباست که انسان تسلیم خواست خداوند باشد و شکر گذار عنایت خدا حتی بیماری لاعلاجی مانند ام اس و… محدودیت جسمی را ندیده گرفته وبا تمرکز بر درک عمیق کاری نماید که شاید افراد سالم از انجام آن عاجز باشند خدا رحمت کند

 • ایلدیریم - آذر 15, 1395 در 1:29 ب.ظ

  انا لله و انا الیه راجعون (به عربی: إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون) به معنی “همانا ما از خداییم و به سوی او باز میگردیم” بخشی از آیهٔ ۱۵۶ سورهٔ بقرهٔ قرآن است که مسلمان‌ها آن را هنگام آگاه شدن از درگذشت کسی به زبان می‌آورند.

  با سلام

  ما هم درگذشت این بانوی عارفه را خدمت خانواده محترمشان و همچنین به جامعه علمی چاراویماق تسلیت

  عرض می نمائیم.