• تاریخ: آذر 4, 1395
  • شناسه خبر: 13843

عضویت رایگان ۶۰۰ نفر در کتابخانه های عمومی چاراویماق طی هفته کتاب

رئیس کتابخانه های عمومی چاراویماق گفت: با اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی چاراویماق به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی (۲۴ آبان تا اول آذر)، ۶۰۰ نفر در کتابخانه های این شهرستان عضو شدند. ...

عبادی

رئیس کتابخانه های عمومی چاراویماقدر گفتگو با ندای چاراویماق  با بیان اینکه این نهاد یادگار امام (ره) است، افزود: کتابخانه عمومی چاراویماق با حدود یک هزار و ۲۰۰ عضو فعال دارای ۱۷ هزار نسخه کتاب در زمینه های مختلف است.
رحیم عبادی با اشاره به اینکه در طول هفته کتاب بیش از ۷۵۰ جلد کتاب به امانت داده شد، افزود: برپایی نمایشگاه کتاب در کتابخانه عمومی یادگار امام (ره)، بازدید دانش آموزان ۶ مدرسه چاراویماق از کتابخانه و نمایشگاه کتاب و اجرای برنامه زنگ کتاب و کتابخوانی بخشی از برنامه های فرهنگی هفته کتاب در چاراویماق بود.
وی همچنین از اهدا ۲۰ نسخه کتاب با عنوان اعترافات غلامان، تالیف حمیدرضا شاه آبادی به ۲۰ جوان نمونه شهرستان از طرف اداره کتابخانه های عمومی خبر داد.
وی کمبود فضای فیزیکی کتابخانه عمومی یادگار امام (ره) را از مشکلات اساسی این نهاد عنوان کرد و افزود: مسئولان شهرستانی و استانی نسبت به بخش کتاب و کتابخوانی چاراویماق توجه ویژه داشته باشند.
عبادی افزود: اگر بتوان جامعه را به کتاب و کتابخوانی تشویق کرد، می توان به پیشرفت بیشتر کشور امیدوار بود و در صورتی که فرهنگ کتاب و مطالعه در جامعه رونق پیدا کند، توسعه و سرفرازی بیش از پیش کشور را شاهد خواهیم بود.
رئیس کتابخانه های عمومی چاراویماق ادامه داد: کسانی که با کتاب بیگانه هستند، استفاده مفیدی از عمر خود نخواهند برد اما افرادی که بخشی از زندگی خود را صرف کتابخوانی می کنند، از نشاط و پویایی بالایی برخوردار هستند.